28. apríla 2010

HÁDZANÁ: Najbližšie do finále má Prešov

Po druhých zápasoch semifinálových sérií play-off hádzanárskej extraligy mužov majú najbližšie do finále obhajcovia majstrovského titulu z Prešova. Hráči ...

bez nazvu Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Po druhých zápasoch semifinálových sérií play-off hádzanárskej extraligy mužov majú najbližšie do finále obhajcovia majstrovského titulu z Prešova. Hráči Tatrana Prešov zvíťazili v Bratislave nad ŠKP hladko 40:30 (17:13) a vybojovali si prvý finálový mečbal. Stav série medzi HC Štart Nové Zámky a MŠK Hlohovec je po strede vyrovnaný 1:1. Nové Zámky zdolali v domácom prostredí Hlohovec 30:26 (15:12). Série pokračujú tretími zápasmi v sobotu 1. mája v Prešove a Hlohovci.

Hádzaná - extraliga mužov - semifinále - druhé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá) - súhrn:

HC Štart Nové Zámky - MŠK Hlohovec 30:26 (15:12) - stav série 1:1
Najviac gólov: Szűcs 7, Sivák 6, Rábek 5/3 - Vlčko 9/8, F. Zaťko 7/1, Peťko 4
Pok. hody: 5/3 - 10/9, vylúčení: 8 - 7, ČK: Rábek, Jurko a Sivák (všetci Nové Zámky) za tri vylúčenia, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 850 divákov
Od úvodu sa hralo na ostrie noža. Celé prvé dejstvo bolo vyrovnané, až v závere úvodného polčasu domáci získali trojgólový náskok. Ani v druhom polčase nemali diváci núdzu o pekné okamihy z oboch strán. Domáci si však najmä vďaka výbornému výkonu Szűcsa a Siváka ustrážili cenné

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 30:40 (13:17) - stav série 0:2
Najviac gólov: Volentics 11, Štepanovský 6, Simon 4 - T. Mažár 8, Antl 7/3, Mikéci 5
Pok. hody: 5/1 - 4/3, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 150 divákov
Diváci videli dynamický a bojovný zápas. Hráči ŠKP síce zlepšili výkon oproti prvému zápasu, ale napriek tomu robili veľa technických chýb, ktoré skúsení hostia nemilosrdne trestali. Víťazstvo Tatrana o 10 gólov je plne zaslúžené.

HOKEJ: Vo fínskej SM-liiga titul pre TPS Turku