02. decembra 2010

HÁDZANÁ: Nečakaná prehra Sloveniek s Britkami

Hádzanárky Slovenska prekvapujúco neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji 1. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Brazílii (3. - 18. ...

bez nazvu Ilustračné foto: SITA/Martin Havran LUBLIN 2. decembra (WEBNOVINY) - Hádzanárky Slovenska prekvapujúco neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji 1. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Brazílii (3. - 18. decembra 2011). Zverenky trénera Štefana Katušáka podľahli vo štvrtkovom vyrovnanom stretnutí v poľskom Lubline hráčkam Veľkej Británie 26:27 (15:15) a ich postupové ambície sa začali rozplývať.

Na reprezentantky SR môžu svoje nečakané zaváhanie odčiniť v piatok 3. 12., keď o 16.00 h nastúpia na jeden z kľúčových duelov kvalifikácie proti domácim Poľkám. Do júnovej II. fázy kvalifikácie (play-off) postúpi iba víťaz turnaja.

Výsledky - I. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2011 - 1. skupina - štvrtok:
Slovensko - Veľká Británia 26:27 (15:15)

Po vyrovnanom úvode (1:1 v 3. min) sa do vedenia dostali Britky, ktoré v 6. min odskočili na 3:1 a dvojgólový náskok si udržiavali až do 15. min. Po štvrťhodine hry sa im podarilo rozdiel zvýšiť až na štyri góly, v 18. min vyhrávali už 10:6. Slovenky sa však spamätali a záverečná desaťminútovka patrila už im. Postupne ukrajovali z náskoku súpera a pred prestávkou sa im podarilo vyrovnať na 15:15, takže pred druhým dejstvom bolo ešte všetko otvorené.

Vyrovnaná partia sa na palubovke v Lubline odohrávala aj po zmene strán. Katušákove zverenky otvorili gólový účet II. polčasu a naklonili skóre na svoju stranu (16:15). Od ostrovného protivníka sa nedokázali odpútať. Naopak, štvrťhodinu pred koncom viedli opäť Britky (22:21). Naťahovanie o každý gól pokračovalo aj v zostávajúcom čase. V 51. min mali o kúsok bližšie k víťazstvu Slovenky (24:23), no hráčky súpera odpovedali šnúrou troch presných zásahov a v 57. min bolo 26:24 pre nich. V záverečných minútach si už triumf v prvom vzájomnom meraní síl nenechali ujsť a slovenské družstvo zdolali tesne 27:26.

Zápas Cyprus - Rakúsko hrá sa od 19.15 h.