30. decembra 2016

Hádzaná: Slováci obsadili na Vianočnom pohári 4. miesto

Na snímke tréner Martin Lipták.

Na snímke tréner Martin Lipták. Foto: TASR – Milan Kapusta
Bratislava 30. decembra (TASR) - Slovenskí hádzanári obsadili na tradičnom turnaji o Vianočný pohár v maďarskom Érde poslednú štvrtú priečku. V piatkovom súboji o tretie miesto prehrali s účastníkom januárových MS Bahrajnom 26:28. Zverenci trénera Martina Liptáka deň predtým podľahli v semifinále domácemu Maďarsku 26:35. Vo finále si Maďari poradili s Českom hladko 34:25.

Vianočný pohár v Érde:

o 3. miesto:

Slovensko - Bahrajn 26:28 (10:11)

zostava SR: Štochl, Paul - Antl, Hanták, Ďuriš, Petro, M. Mikita, T. Urban, Holdoš, Mazák, Volentics, J. Mikita, Dudáš, Briatka, Cigáň, Páleš. Rozhodovali: Bíró, Kiss (obaja Maď.)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh, až v jeho polovici odskočil Bahrajn na dvojgólový rozdiel a v 20. minúte viedol 8:6. Slováci odpovedali dvoma gólmi za sebou a vyrovnali na 8:8, no súper išiel napokon do kabín s tesným náskokom. Úvod druhej časti patril Bahrajnu, ktorý skóroval trikrát v sérii a v 34. minúte viedol už 14:10. Štvrťhodinu pred koncom si ázijský tím držal štvorgólový náskok (22:18) a hoci Slováci ešte dokázali znížiť na rozdiel dvoch gólov, bližšie k súperovi sa už nedostali. Naopak, Bahrajn zvýšil päť minút pred koncom na 26:21 a na turnaji si vybojoval tretiu priečku.