02. marca 2013

Hádzanári Prešova vyzvú ŠKP Bratislava vo finále pohára

Súhrn výsledkov sobotňajších semifinálových stretnutí na záverečnom turnaji Slovenského pohára v hádzanej mužov v Prešove: ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 26:25 (13:14) - do ...

hadzana PREŠOV 2. marca (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších semifinálových stretnutí na záverečnom turnaji Slovenského pohára v hádzanej mužov v Prešove:

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 26:25 (13:14) - do finále postúpilo ŠKP
Najviac gólov: Kucharik 9/3, Slaninka 5, Volentics 4 - Zdrahala 10/2, Firit 5, T. Vallo 4
Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčení: 1 - 1, ČK: M. Kozák (Považská Bystrica) za hrubý faul, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 72 divákov

Považania mali lepší nástup do zápasu a v 6. min viedli 4:1. Bratislavčania však dokázali vyrovnať. Považská Bystrica sa dostala aj do vedenia 13:9 v 24. min, ale ŠKP do polčasu znížil na rozdiel gólu. V druhej časti hry sa v 42. min ujali Bratislavčania prvýkrát vedenia (19:18). Tesný náskok si udržali aj v dramatickej koncovke.

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 38:25 (21:12) - do finále postúpil Tatran Prešov
Najviac gólov: Antl 12/3, Číp 8, Krištopans 4/1 - F. Zaťko 9/5, A. Mazur a Holdoš po 5
Pok. hody: 5/5 - 6/5, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Gedeon a Vydra, 1580 divákov

Prešovčania viedli po 10 minútach hry už 5:1 a postupne svoj náskok navyšovali. V polčase viedli už o 9 gólov a nedopustili žiadnu drámu. Na palubovke dominovali aj v druhej časti hry. V domácom drese strelecky žiaril Radoslav Antl, ktorý dal 12 gólov.