22. mája 2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce obhájili majstrovský titul

Patrícia Wollingerová z Michaloviec vo štvrtom zápase finále play off WHIL v hádzanej žien HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 22. mája 2016 v Šali. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Šaľa 22. mája (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce sú deviatykrát v histórii majsterkami Slovenska. V nedeľňajšom štvrtom dueli finálovej série národnej vetvy play off WHIL triumfovali na palubovke Slovana Duslo Šaľa jednoznačne 32:23 a na zápasy vyhrali 3:1.

Zverenky trénera Františka Urbana obhájili triple z vlaňajška, okrem národného titulu v tejto sezóne opäť kraľovali aj v dlhodobej súťaži WHIL a v Slovenskom pohári. Pre Michalovce je to už šiesty titul za sebou a s deviatimi celkove sa dotiahli na svojho súpera zo Šale.

Štvrtý finálový zápas bol vyrovnaný iba v úvodnej desaťminútovke, keď sa oba tímy striedali vo vedení. Iuventa potom prvýkrát odskočila súperovi na rozdiel dvoch gólov - na 7:5 zvýšila Wollingerová. V 17. minúte už hostky viedli o tri góly 10:7 a kouč domácich si vypýtal oddychový čas. To ale nezastavilo rozbehnutú Iuventu, v drese ktorej v prvom polčase siedmimi gólmi žiarila Holešová. Záver prvej časti vyznel jasne pre Michalovce a do kabín išli s pohodlným šesťgólovým náskokom.

Aj po zmene strán pokračoval favorit nezastaviteľne v ceste za obhajobou titulu, v 33. minúte už mali Michalovce k dobru osem gólov (11:19). Nasledovali síce séria troch presných zásahov domácej ekipy, ale Iuventa drámu nepripustila. V 42. minúte zvýšila Wollingerová už na 24:15 pre hostí a o víťazovi nebolo pochýb. Štvrťhodinu pred koncom korigovali Šalianky na 19:25 zo svojho pohľadu, no výraznejšie zmazať manko už nedokázali a záver už patril titul oslavujúcej Iuvente.

štvrté finále play off o majstra SR:

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 23:32 (11:17)

zostavy a góly:

Šaľa:
Haládiková, Ladicsová, Kvasnicová - Trochtová 3, N. Rácková 2, L. Klučková 2, Špendlová, Pócsiková 1, Perczeová 2, Tulipánová 6/5, I. Bahýlová 2, Veselková, Bujnochová 5, Demajová

Iuventa: Lafuenteová, Medveďová - Kučerová, Černovová 2, M. Holešová 8, Solárová, Kíšíková, Nagyová, Habánková 7/3, Levčenková 2, Wollingerová 7, Dziurová, Bajčiová 1, Golubevová, Fiľková-Trehubová, Perederyjová 5

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčenia: 1:5, 7m hody: 7/5 - 3/3, 1000 divákov

/na zápasy: 1:3, Michalovce získali majstrovský titul/

Nikola Rácková zo Šale (vľavo) a Julia Kucherová z Michaloviec vo štvrtom zápase finále play off WHIL v hádzanej žien HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 22. mája 2016 v Šali. Foto: TASR/Henrich Mišovič