22. novembra 2015

Hádzanárky Iuventy po remíze s Bera Bera postúpili do osemfinále

Na snímke tím Iuventy.

Na snímke tím Iuventy. Foto: TASR/Milan Kapusta

San Sebastian 22. novembra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce remizovali v odvetnom zápase 3. kola Pohára EHF na palubovke španielskeho tímu Balonmano Bera Bera 24:24. Po víťazstve 34:29 v prvom zápase tak postúpili do ďalšej fázy európskeho pohára číslo dva.

Priebeh zápasu

Do odvetného zápasu vstúpili lepšie hráčky slovenského majstra. Až do 16. minúty si držali tesný náskok a z tempa ich nevyviedlo ani vyrovnanie na 7:7 v podaní Martinezovej v 22. minúte. Záver prvého polčasu patril Michalovčankám. Tri góly v rade znamenali náskok Iuventy 10:7 a hoci domáce znížili na 9:10, spokojnejšie boli po prvom polčase hostky.

Španielsky majster krátko po zmene strán získal dvojgólový náskok, no Michalovčanky vyrovnali. Domácim sa ani v ďalšom priebehu nedarilo zmazať päťgólové manko z prvého zápasu, keď nad Iuventou viedli v druhom polčase maximálne o jeden gól. V 53. minúte dokonca Holešová upravila na 20:21 a hoci Michalovčanky krátko nato o náskok prišli, konečná remíza 24:24 im napokon stačila na postup.

odvetný zápas 3. kola Pohára EHF:
Balonmano Bera Bera - Iuventa Michalovce 24:24 (9:10
)
/prvý zápas 29:34, postúpila Iuventa Michalovce/

Najviac gólov Bera Bera: Pinedová 10/4, Martinezová 5/2, Sansová 3. Zostava a góly Iuventy: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 1, Černovová 1, M. Holešová 4, Kišiková, Nagyová, Habánková 7/2, Levčenková, Wollingerová 3, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubovová 3/2, Perederyjová 5. Rozhodovali: M. Bennaniová, S. Bennaniová (obe Špan.), vylúčené: 5:5, 7 m hody: 7/7, 5/4, 1000 divákov.

Povedali po zápase
František Urban, tréner Iuventy Michalovce:
"Do zápasu sme nevstúpili zle. Aj keď nám domáce párkrát ušli na gól či dva, vždy sme to dokázali stiahnuť. Prvý polčas sme vyhrali, čo bolo pre našu psychiku veľmi dôležité. Nevyšiel nám úvod do druhého polčasu, no stále sme na to vedeli reagovať obranou či útokom. Remízový výsledok je veľmi fajn a teší ma, že sme neprehrali. Pred žrebom sme si želali španielsky tím a vyšlo nám to. Teraz, pred utorňajším žrebom osemfinále, si želám Volgograd, ktorý postúpil cez Most. Bol by som rád, keby sme sa vyhli Dánkam či Maďarkám, no vieme, že v silnej konkurencii si nenavyberáme."

Neapol vyhral vo Verone 2:0, Hamšík prihral na úvodný gól
Tréner Kováčik: Nemáme hviezdy, na každý bod sa narobíme