16. marca 2016

Hádzanárky v druhom prípravnom zápase podľahli B-tímu Nórska 27:33

Slovenské hádzanárky

Slovenské hádzanárky Foto: TASR/Henrich Mišovič
Partizánske 16. marca (TASR) - Slovenské hádzanárky neuspeli ani v druhom prípravnom stretnutí s B-tímom Nórska, keď v stredu v Partizánskom prehrali 27:33. Zverenky trénera Dušana Poloza deň predtým podľahli rovnakému súperovi v Trenčíne tesne 28:29.

Súboje so severským súperom boli pre Slovenky súčasťou prípravy na vyvrcholenie kvalifikácie ME 2016. Tú zakončia zverenky trénera Dušana Poloza dvojzápasom v júni tohto roka. Prvého júna v Michalovciach privítajú Maďarsko a o tri dni neskôr nastúpia v Plocku proti Poľsku.

Slovenky nastúpili do odvety už bez viacerých hráčok základnej zostavy a proti kvalitnému súperovi ťahali od začiatku za kratší koniec. Nórky mali v 12. minúte už štvorgólový náskok 8:4 a ten postupne navyšovali. O desať minút neskôr to bolo 16:10 z ich pohľadu a sľubný odstup si udržiavali až do polčasovej prestávky. Po zmene strán Slovenky zlepšili obranu a v 43. minúte znížili na rozdiel štyroch gólov 21:25. Desať minút pred koncom viedli Nórky už iba 27:24, no v závere zapli na vyššie obrátky a pripísali si hladké víťazstvo.