07. marca 2017

Hamšíkov Neapol videol po polčase nad Realom a živil šancu na postup

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 7. marca (TASR) - Po prvom polčase utorňajšej osemfinálovej odvety Ligy majstrov 2016/2017 viedli futbalisti SSC Neapol nad Realom Madrid 1:0.

Skóre stretnutia otvoril v 24. minúte Dries Mertens po prihrávke slovenského špílmachra a kapitána talianskeho tímu Mareka Hamšíka. Neapol v prvom súboji v Madride prehral s obhajcom a rekordným 11-násobným držiteľom trofeje 1:3, polčasové vedenie v odvete mu však ponechávalo reálnu nádej pomýšľať na postup.

V druhom súboji mníchovský Bayern prehrával s Arsenalom Londýn 0:1, doma však anglického súpera deklasoval 5:1 a mal namierené do štvrťfinále.