16. augusta 2011

Hantuchová ide do 2. kola v americkom Cincinnat

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prešla cez 1. kolo dvojhry na turnaji WTA Western & Southern Open v americkom Cincinnati (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch vonku), keď jej ...

hantuchova CINCINNATI 16. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prešla cez 1. kolo dvojhry na turnaji WTA Western & Southern Open v americkom Cincinnati (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch vonku), keď jej španielska súperka Lourdes Domínguezová-Linová odstúpila v pondelňajšom zápase po 54 minútach za stavu 6:3, 4:1 pre víťazku.

Hantuchová v prvom sete viedla 5:0, a hoci Španielka vzápätí znížila aj zásluhou brejku zo siedmej hry, miestna štvrťfinalistka z roku 2009 využila druhé podanie na zisk dejstva. V druhom Domínguezová-Linová vyhrala gem na 1:0 pri svojom podaní, odvtedy však už nezískala ani jeden a napokon pre zdravotné problémy vzdala.
Slovenka upravila stav vzájomných zápasov už na 3:0 vo svoj prospech. V druhom kole čaká na jedinú slovenskú zástupkyňu na turnaji niektorá z dvojice Flavia Pennettová (Tal.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-12). Hantuchová má už teraz istotu 70 bodov do singlového rebríčka a šeku na 10 575 dolárov.

Dvojhra žien - 1. kolo:
Daniela Hantuchová (SR) - Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 6:3, 4:1, skreč - Domínguezová-Linová po 54 minútach odstúpila