29. septembra 2009

Hantuchová v Tokiu z 3:6, 0:3 do tretieho setu, ale prehrala

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Toray Pan Pacific Open v Tokiu (Premier, dotácia 2 mil. USD, tvrdý povrch) s dvanástkou svetového ...

TOKIO 29. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v utorňajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Toray Pan Pacific Open v Tokiu (Premier, dotácia 2 mil. USD, tvrdý povrch) s dvanástkou svetového rebríčka a jedenástkou tohto podujatia, Poľkou Agnieszkou Radwanskou, v ich piatom vzájomnom dueli za 119 minút 3:6, 6:3, 3:6.

V úvodnej časti sa Hantuchová, teraz 22. v renkingu, z 0:5 aspoň priblížila na 3:5 a 30:0 na príjme. V druhom sete prehrávala 0:3 s dvojitým brejkom, po porade s koučom Larrim Passosom sa však priebežne "zázračne" vzchopila. Dokázala si vynútiť rozhodujúce dejstvo a v ňom viedla 1:0 s brejkom (šnúra siedmich gemov). Neskôr za stavu 2:4 okamžite dosiahla rebrejk a v ôsmej hre viedla 26-ročná popradská rodáčka pri svojom podaní 40:15, odvtedy však stratila 8 fiftínov v rade a s nimi aj celý zápas. V trojsetovom súboji ťahala za kratší koniec po druhý raz v rade. Predtým si pripísala okrúhlych 10 "maratónov" bez prerušenia.

"Už okolo jednej - druhej miestneho času zatiahli strechu, pretože pršalo. Ono sa to celé dnes dosť ťahalo a začali sme 'neľudsky' neskoro," povedala Daniela Hantuchová pre agentúru SITA hodinu po polnoci tokijského času a dodala: "V tých halových podmienkach mi to spočiatku akosi lietalo, mala som slabo vypletenú raketu. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla. Prehrávala som 0:5, ale mala som tuším dovtedy brejkbaly pri každom jej podaní, takže to pokojne mohlo byť aj 2:3. Škoda toho stavu 30:0 na príjme po znížení na 3:5 - tam sa to ešte asi dalo obrátiť. Tréner Larri Passos mi aj za stavu 0:3 v druhom sete prízvukoval, že si z nepriaznivého skóre nemám nič robiť, akurát trošku viac liftovať a 'zavrieť' údery. Hovoril mi, že hrám naozaj dobre, hoci prehrávam. Ono je to niekedy klamlivé a možno bez jeho ubezpečení by som sa sama na seba začala zbytočne hnevať. Nemusím hrať zlý tenis ani vtedy, keď je to 0:5. Tvrdil mi, že mám pokračovať aj po taktickej stránke v rovnakom výkone a ten vývoj sa stále môže prikloniť na moju stranu. Som veľmi rada, ako sa mi naozaj podarilo úplne zmeniť zápas v okamihu, keď to už vôbec nevyzeralo dobre. V treťom sete pri skóre 1:0 zrejme stačilo potvrdiť ten brejk - mohlo to byť iné. Napokon rozhodli v môj neprospech dve - tri loptičky, maximálne štyri. Boli tam strašne malé milimetrové 'auty'. Celkovo to bolo veľmi podobné stretnutie ako nedávno v Stanforde - len s tým rozdielom, že tentoraz bola úspešnejšia Agnieszka."

Dvadsaťročná Krakovčanka A. Radwanská napriek obnoveným problémom so šľachami pravej dlane, o ktorých informoval portál Gazeta, upravila bilanciu zo súbojov tejto dvojice na 3:2 a revanšovala sa za augustovú stanfordskú prehru 6:4, 6:7 (6), 1:6. Poľka využila všetkých 7 brejkbalov, súperka len 6 zo 14 možností na prerazenie

Z japonskej metropoly si Hantuchová odnesie za dvojhru 60 bodov do počítačového poradia WTA Tour a šek na 10 275 USD. V areáli Ariake Coliseum ešte pokračuje vo štvorhre po boku lúčiacej sa domácej veteránky Ai Sugijamovej.

Neúspech môže Slovenku mrzieť o to viac, že v stredajšom osemfinálovom 3. kole by si zmerala sily "len" s tiež nenasadenou 22-ročnou Nemkou s bosnianskym pôvodom Andreou Petkovicovou, 58. v hodnotení. Navyše, v hornej polovici "pavúka" by nezostala žiadna nasadená aktérka a Hantuchová by bola najvyššie v počítačovom poradí z predmetnej osmičky. Do nej patrí aj Magdaléna Rybáriková, ktorá v utorok v 2. kole vyradila favorizovanú Rusku Naďu Petrovovú šokujúco hladko 6:2, 6:2.

Dvojhra - 2. kolo:
Agnieszka Radwanská (11-Poľ.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:3, 3:6, 6:3 za 119 minút