03. júla 2006

Hantuchovej hladká prehra v osemfinále vo Wimbledone

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie v tohtoročnom Wimbledone v osemfinále dvojhry. Na svojom najobľúbenejšom grandslamovom podujatí na londýnskej tráve 23-ročná Slovenka ...

LONDÝN 3. júla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie v tohtoročnom Wimbledone v osemfinále dvojhry. Na svojom najobľúbenejšom grandslamovom podujatí na londýnskej tráve 23-ročná Slovenka nasadená ako číslo 15 nestačila na turnajovú trojku, Belgičanku Justine Heninovú-Hardennovú a podľahla jej za 65 minút hladko 3:6, 1:6. Hantuchová napriek prehre dosiahla vo Wimbledone postupom do osemfinále svoj druhý najlepší výsledok, keď ďalej bola len v roku 2002 - vo štvrťfinále. Zároveň potvrdila stabilizovanú výkonnosť na grandslamových turnajoch, keď sa v tomto roku na všetkých troch dostala do osemfinále, teda medzi šestnásť najlepších. Heninová-Hardennová sa vo vzájomnej bilancii s Hantuchovou ujala vedenia 3:2. Štvrťfinálovou súperkou päťnásobnej grandslamovej šampiónky a olympijskej víťazky z Atén 2004 bude prekvapenie turnaja, francúzska kvalifikantka Severine Brémondová.

Dvojhra žien - 4. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (SR)- Justine Heninová-Hardennová (3-Belg.) 3:6, 1:6

Prvý set mal na centrálnom wimbledonskom dvorci neuveriteľný priebeh, keď obe súperky si dovedna šesťkrát vzali podanie. Hantuchová (18. v rebríčku WTA Tour) viedla síce na začiatku 1:0, ale to bolo jedinýkrát, čo si dokázala podržať servis. Belgická favoritka a tretia hráčka sveta brejkla Slovenku po prvý raz na 2:1. V nasledujúcich dvoch hrách Heninová-Hardennová dokonca nedovolila 23-ročnej Hantuchovej uhrať ani fiftín a zvýšila na 4:1. Potom podávala 24-ročná Belgičanka a Hantuchová sa dostala pri jej servise až k trom brejkbalom, pričom druhý využila a znížila na 2:4. Vzápätí však brejk nepotvrdila a po treťom stratenom servise prehrávala už 2:5. Slovenka však tradične bojovala a opäť sa jej podarilo požičané vziať späť a znížiť na 3:5. Potom prišlo znova trápenie s vlastným podaním a Belgičanka sa rýchlo dostala k stavu 40:0 a trom setbalom. Hantuchová všetky tri odvrátila, potom ešte aj štvrtý, ale piaty už nie a trojnásobná víťazka Roland Garros vyhrala za 35 minút prvý set 6:3. Hneď v úvode druhého dejstva sa najlepšia Slovenka dostala k dvom brejkbalom, ale nevyužila ich. Tento moment definitívne pochoval jej šance na dobrý výsledok. Belgičanka vzápätí Hantuchovú opäť brejkla a potom zvýšila aj na 3:0. Za stavu 0:4 sa rodáčke z Popradu podarilo ešte raz získať súperkin servis a znížiť na 1:4. To však bolo z jej strany všetko. Šťúpla Belgičanka vzápätí Slovenku po siedmy raz brejkla a pri svojom servise využila prvý mečbal. Zápas trval iba 65 minút a najväčší rozdiel bol v úspešnosti podania. Hantuchová mala úspešnosť I. servisu iba 41%, pričom súperka 70%. Na víťazné údery vyhrala Heninová-Hardennová 17:12 a na esá 1:0.