24hod.sk    Šport    Tenis

19. októbra 2005

Hantuchovú čaká Davenportová

Daniela Hantuchová zabojovala: po prehratom prvom sete a zo stavu 3:5 v druhom otočila proti Japonke Sugijamovej vývoj zápasu.

Po výhre 1:6, 7:5 a 6:4 do 2. kola na turnaji WTA v Zürichu (1,3 milióna dolárov), kde ju čaká turnajová jednotka Lindsay Davenportová. Američanka mala v 1. kole voľný žreb.
Hantuchová má s Davenportovou nepriaznivú bilanciu, prehrala všetkých päť doterajších súbojov na okruhu WTA, naposledy jej podľahla pred desiatimi dňami v semifinále turnaja vo Filderstadte.
Davenportová, ktorá tam získala svoj 50. titul, zvádza v Zürichu na diaľku boj o tenisový trón
s Mariou Šarapovovou. Ruska, ktorá vedie rebríček sedem týždňov, sa z turnaja pre zranenie odhlásila. Američanka, ktorá triumfovala vo Švajčiarsku už trikrát (1997-98, 2001), musí byť aspoň vo finále, aby zhodila Šarapovovú. Zaujímavosťu na celej veci je, že tohto roku si obe tenistky vymenili úlohy. Vlani hrala Davenportová v Moskve (bola v semifinále), Šarapovová pre zmenu v Zürichu a vo finále tam podľahla Austrálčanke Molikovej. Teraz si Davenportová vzala počas moskovského podujatia voľno, kým blonďavá Ruska hrala po prvý raz pred krajanmi a dostala sa do semifinále. Vo svetovom rebríčku ostávajú body 52 týždňov. Šarapovová bodovala v Moskve, vďaka tomu ostala v renkingu na prvom mieste. Po Zürichu jej však vypadnú body, naopak, Davenportová si môže pripísať maximum, aj bónusy.