Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

31. marca 2015

Harrisona Forda prepustili po leteckej nehode z nemocniceSedemdesiatdvaročný herec musel 5. marca s malým lietadlom núdzovo pristáť na golfovom ihrisku v Santa Monice. Ford utrpel viacero zranení, pričom krátko po prevoze do nemocnice údajne podstúpil operáciu členka a ...Zdieľať
harrison ford sa zrutil s lietadlom Sedemdesiatdvaročný herec musel 5. marca s malým lietadlom núdzovo pristáť na golfovom ihrisku v Santa Monice. Ford utrpel viacero zranení, pričom krátko po prevoze do nemocnice údajne podstúpil operáciu členka a panvy.

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) - Amerického herca Harrisona Forda prepustili koncom minulého týždňa z nemocnice. Sedemdesiatdvaročný rodák z Chicaga sa liečil z viacerých zranení po tom, ako musel 5. marca s malým lietadlom núdzovo pristáť na golfovom ihrisku v Santa Monice.

Herec bude teraz musieť pre zranenia panvy a členka navštevovať rehabilitačné stredisko. Informácie potvrdili pre americký týždenník Us Weekly viaceré nemenované zdroje. Týždenník People pritom informoval, že herca už videli šoférovať v Los Angeles.

Obrazom: Harrison Ford sa zrútil s lietadlom

Ford pilotoval historické lietadlo Ryan PT-22 Recruit vyrobené v roku 1942. Krátko po štarte nahlásil poruchu motora, pre ktorú sa chcel vrátiť na letisko. To však už nebolo možné, a preto musel núdzovo pristáť na spomínanom golfovom ihrisku vzdialenom len približne 250 metrov od letiska. Ford utrpel viacero zranení, pričom krátko po prevoze do nemocnice údajne podstúpil operáciu členka a panvy.

Mal tiež viacero rezných rán na tele a tvári. Jeho hovorkyňa Ina Treciokas však verejnosť ubezpečila, že je mimo ohrozenia života a lekári predpokladajú jeho úplné zotavenie. Haváriu malého lietadla podľa predbežných výsledkov vyšetrovania National Transportation Safety Board spôsobila porucha motora.

Odporúčame:

Harrison Ford sa zotavuje zo zranení po havárii lietadla

Vyšetrovanie ukázalo príčinu havárie Harrisona Forda


Harrison Ford sa preslávil ako Han Solo z Hviezdnych vojen (1977, 1980, 1983). Na tento úspech nadviazal aj v sérii príbehov o Indianovi Jonesovi (1981, 1984, 1989, 2008). Okrem toho sa objavil aj v snímkach ako Svedok (1985), Pobrežie Moskytov (1986), Podnikavé dievča (1988), Vysoká hra patriotov (1992), Utečenec (1993), Air Force One (1997), 6 dní, 7 nocí (1998), Pod povrchom (2000), K-19: Stroj na smrť (2002), Detektívi z Hollywoodu (2003), Kovboji a votrelci (2011), 42 (2013), Enderova hra (2013) alebo Expendables 3 (2014).

Informácie pochádzajú z webstránok www.usmagazine.com, www.people.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dostal 19 kopačiek. Je čas zmeniť to
<< predchádzajúci článok
Spustili novú streamovaciu službu, ktorú vlastnia hviezdy pop-music

Harrisona Forda prepustili po leteckej nehode z nemocnice - diskusné fórum čitateľov