24hod.sk    Šport    Futbal

21. novembra 2005

Hartig odstrelil Trnavu

19. kolo Corgoň ligy

Po reprezentačnej prestávke pokračovala futbalová Corgoň liga stretnu-tiami 19. kola. V šlágri, ktorý patril medzi najlepšie zápasy jesene, zdolal úradujúci majster Artmedia súčasného lídra tabuľky Trnavu. O víťazný gól sa efektným gólom zaslúžil Čech Hartig, a tak sa rozdiel medzi dvomi ašpirantmi na jesenné prvenstvo znížil už iba na tri body. Na Trnavu sa už dotiahol Ružomberok, aj keď sa na Liptove črtalo prekvapenie. Posledný Inter tam totiž až do 80. min viedol gólom Tomčáka, ale záver nezvládol.

Artmedia Bratislava - Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Oba tímy začali s plným nasadením a aj s prispením rozhodcu Tomčíka, s tvrdou hrou, sprevá-dzanou viacerými nebezpečnými faulami. Úvod sa vydaril hosťom. Už v 10. min nabehol na strieľaný center Ďuriša Kožuch a zblízka prepasíroval loptu za chrbát Kamenára. O dve minúty
z podobnej akcie Kozák opečiatkoval ľavú žrď Lipčákovej bránky. Práve Obžera, ktorý mal
v 31. min dostať druhú ŽK a následne ČK za úmyselnú hru rukou, po zmene strán doťukol center Halenára a bolo vyrovnané. O skvelú bodku usilovnejšieho mužstva sa po prihrávke Staňa, ktorý vystriedal zraneného Debnára, postaral „nožničkami" Hartig. Ale ešte predtým,
v 50. min, keď útočníci Trnavy prečíslili domácu obranu, ľahkovážne spálil šancu na gól Ujlaky. Ten istý hráč ešte vyskúšal
v 70. min pozornosť Kamenára, ten však jeho strelu vyrazil na rohový kop. Karol Pátek

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: 54. Obžera, 80. Hartig - 10. Kožuch. Pred 5 620 divákmi
rozhodoval Tomčík, ŽK: Obžera, P. Petráš - Lipčák, Kotula.
ARTMEDIA BRATISLAVA: Kamenár - P. Petráš, Debnár (34. Staňo), J. Ďurica, Urbánek (69. Vaščák) - Obžera, J. Kozák, Borbély, Fodrek - Hartig (86. Tchuř), Halenár.
TRNAVA: Lipčák - Molnár, Poljovka, Čvirik, Kotula - P. Ďuriš, Filip (90. Semanko), Ujlaky, Kopúnek, Husár (59. Juhász (90. Vido) – Kožuch.

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss, Artmedia: „Bol to náš ligový zápas roka a podľa predvedeného výkonu aj najlepší v tomto ročníku Corgoň ligy. Aj za stavu 0:1 som bol presvedčený, že vyhráme,
v kabíne som povedal, že to bude 3:1.“
Jozef Adamec, Trnava: „Hrali sme dnes veľmi dobre, ale súper bol ešte lepší. Škoda len, že sme domácim nevzali aspoň bodík.“

MFK Ružomberok - Inter Bratislava 3:1 (0:1)

V 26. min sa interisti po prvý raz dostali do ružomberskej šestnástky a Tomčák, po ideálnej prihrávke Paulíka, otvoril skóre. Pre domáce mužstvo, ktorému sa navyše nedarilo podľa predstáv, to bol šok. Desať minút pred koncom sa domáci dočkali vyrovnania. Pospí-šilovi výraznou mierou k nemu pomohol kiksom dovtedy suverénny muž medzi bratislavskými žrďami Košický. V závere Liptáci nielen otočili zápas, ale v nadstavenom čase prikrášlili výsledok aj tretím gólom. Za mrazu sa hralo na ťažkom zasneženom teréne, s ktorým akoby sa lepšie vyrovnali futbalisti z Pasienkov.
Ján Svrček, Ružomberok

Góly: 80. Pospíšil, 88. Sapara, 90+. Urban - 26. Tomčák. Pred
1 720 divákmi rozhodoval Jaška. ŽK: Sapara - Hodek, Chalupka, Horváth.
RUŽOMBEROK: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Žofčák, Sapara, Sedlák (46. Božok), Ďubek (90. Pilár) - Siva (46. Urban), Nezmar.
INTER BRATISLAVA: Košický - Tarek, R. Kunzo, Šedivý - V. Horváth, Hodek (73. Ondrka), Paulík, Chalupka, Burza - Majtán, Tomčák.

František Komňacký, Ružomberok: „Vyhrali sme len vďaka nasadeniu a morálke. Priznám sa, keď v 80. min svietil stav 0:1, začal som strácať vieru, že by sme dokázali zápas otočiť.“
Karol Brezík, Inter Bratislava: „Za stavu 0:1 sme mali ešte dve dobré gólové príležitosti. Možno keby sme jednu využili, mohli sme myslieť na lepší výsledok. Škoda prvého inkasovaného gólu po chybe brankára Košického. Vypadla mu čistá lopta.“

Matador Púchov - ZTS Dubnica 1:3 (1:1)

Na Kiškovu strelu do brvna
v 4. min odpovedal o päť minút neskôr Saláta. Rutinérsky prešiel stredom dubnickej obrany
a s prehľadom dal gól. V predposlednej minúte prvého polčasu Majerník v strede poľa stratil loptu, Dovičovič ju posunul Kiškovi, ktorý z hranice šestnástky prekonal Bernadyho - 1:1. Ako sa prvý polčas skončil, tak sa druhý začal - gólom
v púchovskej sieti po Filovej hlavičke. A napokon striedajúci Ižvolt nebol na ihrisku ešte ani minútu, keď vypracoval tretí gól pre Dovičoviča.  (SITA, Púchov)
Góly: 9. Saláta - 44. Kiška, 47. M. Filo, 64. Dovičovič. Pred 723 divákmi rozhodoval Hriňáka, ŽK: 83. Saláta - 37. Držík, 47. Špendla.
PÚCHOV: Bernady - Hricko, Brisuda, Pavol Vavrík, Jambor - Hloušek, Saláta, Peter Majerník (72. Prokeš), Labun (65. Mráz) - Šnegoň (46. Demjan), M. Bakoš
DUBNICA NAD VÁHOM: D. Perniš - Novák, Špendla, Kopačka, Pleva - Grendel (90. Bellák), Bruško, Držík (86. Zimen), Kiška - Dovičovič, M. Filo (63. Ižvolt).

Pavel Vrba, Púchova: „Nechcem, aby to vyznelo ako obhajoba, ale dostať dva góly na rozhraní polčasov by bolo pre každé mužstvo vážnym problémom. My sme ho vyriešiť nedokázali.“
Ľubomír Nosický, Dubnica nad Váhom: „Súperova žrď nebola pre nás dostatočným varovaním, prebral nás až gól. Dôležité bolo, že sa nám podarilo vyrovnať ešte do prestávky. Medzi naším druhým a tretím gólom sme na ihrisku jednoznačne dominovali.“

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 0:1 (0:1)

Trenčania mali výborný nástup do zápasu. Už v 37. s ťažil Fabuš z dezorientovanej obrany a hostia viedli. Duklu gól zaskočil, viazli finálne prihrávky
a o zakončení nemohla byť ani reč. V 18. min pohrozil hosťujúci Prekop. Dukla ohrozila bránu iba z priameho kopu, potom v 33. min Bažík ani na dvakrát neuspel. Bažíkov rohový kop Páleník nevyužil a sieť nerozvlnil ani Semeník v 63. min, keď sa rútil sám na bránu. Štvrťhodinu pred koncom zahral Baranyai rukou, po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska, no ani v početnej výhode sa domáci nedokázali presadiť.
(SITA, Banská Bystrica)
Gól: 1. Fabuš. Pred 1 216 divákmi rozhodoval Olšiak, ŽK: Baranyai, Marek SemanČK: 75. Baranyai po druhej ŽK.
BANSKÁ BYSTRICA: Zajac - M. Pančík ml., Páleník, Veselý, V. Leitner (75. Kožiak) - Libič, Pečovský, Bažík, Juska (46. Semeník) - Očovan (23. Svintek), Hrbek.
TRENČÍN: Hodál - Pastva, Palša, Mičenec, Marek Seman - Baranyai, Velický, Kubala, Prekop, Kamenský (90. Krajčovič) - Fabuš.

Jozef Prochotský, Banská Bystrica: „Nemôžu nám pomôcť viacerí zranení hráči a tentoraz nám nepomohol ani rýchly gól Trenčína. Hostia sa miestami vtlačili do hlbokej defenzívy, s ktorou sme mali problémy.“
Ladislav Hudec, Trenčín: „Pomohol nám rýchly gól Fabuša. Hráči ukázali vôľu i ducha a to bolo dôležité. Pri troške šťastia sme naše vedenie mohli zvýšiť.“

MŠK Žilina - FC Nitra 2:1 (1:0)

Pri prvom góle Krško odcentroval z ľavej strany a Straka hlavou preloboval Seneckého. V 28. min vystrašil Kuciaka priamym kopom Bubenko. Žilina mohla po zmene strán zvýšiť vedenie, no Senecký pri šanci Straku výborne zasiahol. Domáci potom začali priskoro brániť chudobný náskok a Nitrania po gólovej hlavičke Kóňu zaslúžene vyrovnali. Žilinčania následne pridali v útoku, Jež v 65. min mieril v dobrej šanci vedľa
a Pekarík o dve minúty zakončil podobne. Straka však štvrťhodinu pred koncom prebral loptu od Krška a na dvakrát prekonal Seneckého. Sympaticky hrajúci Nitrania v snahe vyrovnať otvárali vzadu priestor na protiútoky. V 81. min mohol výsledok prikrášliť Straka a po ňom Bajza, Senecký však svojich podržal
a do záveru už domáci chudobný náskok ustrážili.
Michal Kolárik, Žilina
Góly: 21. a 74. P. Straka - 60. Kóňa. Pred 2 027 divákmi rozhodoval Havrilla, ŽK: Pekarík, Vomáčka - Bubenko, E. Hrnčár.
ŽILINA: Kuciak - Čišovský, Labant, Vomáčka, Krško - Štrba - Pekarík, Jež
(72. Bajza), Vršič (90. Doležaj), Barčík (84. Gavarič) - P. Straka.
NITRA: Senecký - Kukol, Čeman, Szórád, Ďatko - M. Farkaš, Kóňa, Cabaj (55. E. Hrnčár), Bubenko - Grajciar
(70. Hesek), Rák (81. Stoh).

Milan Nemec, Žilina: „Som veľmi rád, že sme konečne dokázali doma zvíťaziť. Pod psychickým tlakom sme sa začali strachovať o výsledok, vypratali  sme pole, ale po vyrovnaní mužstvo dobre zareagovalo, dokázalo streliť gól a vyhrať.“
Ivan Galád, Nitra: „Mali sme určeného hráča, ktorý bol zodpovedný za jediného nebezpečného útočníka súpera, pohyblivého  Straku. Dal nám dva góly, on bol hlavným  strojcom víťazstva domácich.“