Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2007

Hasiči zasahovali pri úniku butánu z cisterny v TrebišovePlyn bután v noci na dnes unikal zo železničnej cisterny v stanici Trebišov. Ako dnes ráno agentúru SITA informoval krajský dispečer HaZZ Košice Ladislav Baltovič, situáciu riešili hasiči z ...Zdieľať

KOŠICE/TREBIŠOV 3. marca (WEBNOVINY) - Plyn bután v noci na dnes unikal zo železničnej cisterny v stanici Trebišov. Ako dnes ráno agentúru SITA informoval krajský dispečer HaZZ Košice Ladislav Baltovič, situáciu riešili hasiči z Trebišova a z Čiernej nad Tisou. Vytvorili okolo cisterny stometrový bezpečnostný okruh. "Išlo o plyn bután, ktorý unikal z praskliny vo zvare okolo ventilu, no hneď aj zamŕzal, takže primárne nedošlo k úniku do ovzdušia. Pri nehode nik neutrpel zranenia," povedal Baltovič. Doložil, že cisternu už transportujú do Elektrárne Vojany, kde z nej plyn prečerpajú.

Plyn bután je plynná zmes uhľovodíkov, ktorá sa prepravuje v tlakových nádobách (cisterny) v skvapalnenom stave. V plynnej fáze a zmesi so vzduchom je horľavý a výbušný. V kvapalnej fáze pri dotyku s pokožkou môžu vzniknúť omrzliny.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký prezident navštívi štáty postihnuté tornádami
<< predchádzajúci článok
Dvoch zasahujúcich vojakov v Novákoch previezli do nemocnice

Hasiči zasahovali pri úniku butánu z cisterny v Trebišove - diskusné fórum čitateľov