23. decembra 2010

HC Košice vyhrali v Bratislave vysoko 4:0

Brankár Košíc Július Hudáček (uprostred) počas zápasu 37. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HC Košice. BratislavaFoto: SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft ...

bez nazvu Brankár Košíc Július Hudáček (uprostred) počas zápasu 37. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HC Košice. BratislavaFoto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 37. kolo základnej časti:

HC'05 Banská Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 2. Tománek (Ján Sýkora, Šechný), 29. Vantroba (Šechný, Ján Sýkora) - 25. Smotrila (Rúfus), 33. M. Horský (Petruška, Ďurkech), 52. Troliga (Martin Slovák, Smotrila)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Bambúch na 10 min + DKZ za nešportové správanie sa, Hvila (obaja Banská Bystrica) na 10 min za nešportové správanie sa - Dlouhý (Žilina) na 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Snášel, Rovenský, 1500 divákov

Banská Bystrica: Fedor - Cebák, Cuník, Kolba, Vantroba, Kubka, Bambúch, Vizváry, M. Biro - Tománek, Šechný, Ján Sýkora - A. Bezák, Miroslav Hlinka, Hvila - Rumpel, Paľov, Kútny - Vartovník, Heizer, Hamrák
Žilina: M. Laco - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Rúfus - V. Nemec, Hreus, T. Oravec - Petruška, M. Horský, Stupka - Martin Slovák, Troliga, Smotrila - Drevenák, Ftorek, Vala

Domáci v úvode podľa očakávania zatlačili súpera do defenzívy a už na začiatku 2. min išli do vedenia. V presilovke vystrelil Sýkora a pohotový Tománek zblízka zavesil vyrazený puk pod hornú žŕdku Lacovej bránky - 1:0. Ďalšie šance "baranov" prišli hneď vzápätí. V 3. min neuspel sám pred žilinským gólmanom Rumpel a na hostí sa valili ďalšie útoky. Tempo hry mierne pribrzdili časté vylúčenia. Od 6. min mali hostia obrovskú šancu na vyrovnanie počas takmer minútovej presilovky piatich proti trom. Vyťažili z nej však iba Devečkovu strelu do žrde. V 10. min mal Hlinka šancu zvýšiť skóre, keď sa k nemu šťastne odrazil puk, sám pred Lacom však na dvakrát neuspel. Zo zvyšného času úvodného dejstva zaujala až v jeho závere parádna individuálna akcia Sýkoru, ktorému však nevyšla koncovka.

V prostrednej časti hry domáci trochu poľavili v nasadení, čo Žilinčania rýchlo využili. V 25. min Fedor vyrazil puk po strele Rúfusa, zmocnil sa ho Smotrila a po obkorčuľovaní bránky zasunul puk do siete - 1:1. Banskobystričania následne zvýšili úsilie a v 29. min sa opäť ujali vedenia, keď využili ďalšiu presilovku. Šechný z úrovne bránkovej čiary našiel Vantrobu a ten z ľavého kruhu strelou pod žŕdku prekonal hosťujúceho brankára - 2:1. Hostia však nezložili zbrane a naďalej boli nepríjemným súperom. V 33. min domáca obrana zaspala, Petruška našiel spoza bránky Horského a ten nikým neatakovaný vyrovnal.

V záverečnej tretine hráči Banskej Bystrice potvrdili, že to v tejto sezóne na Žilinčanov nevedia. Hostia rozhodli o svojom víťazstve v 43. min, keď Troliga viac-menej iba nahodil pred domácu bránku a gólman Fedor si nešťastne vrazil puk za vlastných chrbát - 2:3. "Barani" potom vrhli všetky sily do útoku, ale na ich hokejky sa už lepila nervozita. Banskobystričania inkasovali aj dva desaťminútové tresty. V samom závere ešte hrali domáci power-play šiestich proti štyrom, v hektickom finiši však už nedokázali vyrovnať.

Hlasy:
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Chceli sme nadviazať na dobrý výkon s Košicami. Čiastočne sa nám to podarilo v prvej tretine, keď sme si vytvorili dostatok šancí, ale potom sme sa učičíkali a naša hra bola ľahkovážna. Súper bol veľmi dobrý v obrane, vytláčal nás do rohov, ťažko sme sa presadzovali. Bolo to dané aj tým, že sme hrali veľa v oslabení. V závere duelu sme chceli zachrániť aspoň bod, power-play nám však nevyšla. Bol to z našej strany veľmi zlý zápas."

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá, nekorčuľovali sme, hneď v úvode sme pri našom vylúčení dostali gól. Prvú tretinu sme napokon ustáli, podržal nás brankár Laco. Po prvej tretine sme v kabíne zvýšili hlas a vrátili sme do hry všetky štyri útoky, čo nám prinieslo ovocie. Do tretej tretiny sme išli s tým, že sa pokúsime hrať trpezlivo a s cieľom skórovať. Škoda vylúčenia v závere, keď sme hrali presilovku a boli sme šiesti na ľade, bola to z našej strany veľká chyba. Sme veľmi radi, že sme zvíťazili, tri body sú pre nás veľmi vzácne."

HK 36 Skalica - HK Nitra 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 15. Zálešák (T. Višňovský, R. Školiak), 53. Zálešák (R. Školiak, P. Kumstát) - 20. Fabian (M. Štefanka, Marek Slovák), 25. S. Saliji (Marek Slovák), 59. Spilar (H. Ručkay)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík - Brath, Jankovič, 1698 divákov

Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, P. Kumstát, Gula, Magušin, Štepán - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - Lušňák, Mikušovič, J. Prokop - J. Jurík, Filip Novák, R. Konečný
Nitra: J. Laco - Fabian, Rais, Ďurák, Peter König, Michal Novák, J. Polák, L. Gabriš - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - Čaládi, Marek Slovák, S. Saliji - Korhoň, T. Chrenko, Šumichrast - Štumpf, Uhnák, Podstavek

Ďalší "šesťbodový" súboj začali lepšie aj vďaka presilovej hre domáci hráči, ale strely Lušňáka a následná dorážka Zálešáka skončili len na pozornom brankárovi hostí. Gólový efekt nepriniesol ani blafák Salijiho, ktorý tesne minul ľavú žŕdku. V 15. min pri avizovanom vylúčení jedného z hosťujúcich hráčov predviedol pohľadnú hokejovú akciu prvý útok domácich. René Školiak posunul puk Višňovskému, ktorý ideálnou prihrávkou našiel voľného Zálešáka, a ten poslal puk do prázdnej bránky - 1:0. Hostia vyrovnali 18 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď počas presilovej hry Lakosil vyrazil strelu Štefanku len pred voľného Fabiana a ten svoj strelecký pokus nasmeroval priamo do skalickej bránky - 1:1.

V druhej časti hry sa Nitra ujala vedenia, keď v 25. min po obrovskej chybe Michala Školiaka, ktorý stratil puk na útočnej modrej čiare, korčuľovali na osamoteného Lakosila hneď dvaja Nitrania. Marek Slovák prihral Samirovi Salijimu, ktorý popod nohy prestrelil bezmocného domáceho brankára - 1:2. V druhej tretine sa hral viac bojovný ako útočný hokej s minimom šancí na oboch stranách.

Skalica sa v záverečnej časti hry snažila vyrovnať. Višňovský však z pravej strany nedokázal prepasírovať puk za brankára hostí. Domácim sa napokon podarilo skórovať v presilovej hre o dvoch hráčov, keď tvrdou strelou spomedzi kruhov nedal Lacovi šancu Zálešák - 2:2. Keď sa už zdalo, že sa duel bude predlžovať, Spilar obišiel v 59. min nečinne prizerajúceho sa Kumstáta, technickou strelou popri Lakosilovi dopravil puk do domácej bránky a zabezpečil hosťom cenné tri body.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "S výsledkom opäť nie sme spokojní. Rozhodla hrubá individuálna chyba nášho obrancu, ktorý vyvážal puk a prihral ho hosťujúcemu hráčovi. Následne sme chceli nepriaznivý stav zápasu zvrátiť, ale nešlo to. Výsledok je taký, aký je."

Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Dnešné stretnutie bolo vyrovnané. Obe mužstvá dobre korčuľovali, o výsledku rozhodli individuálne chyby a myslím si, že o ten gól sme boli lepší a zaslúžili sme si vyhrať. Ďakujem chalanom za predvedený výkon."

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)
Góly: 19. Tybor (Jánoš, R. Tvrdoň), 26. O. Ďuriš (M. Hruška, V. Kováč), 48. Naurov (Koložváry, Martin Chovan) - 27. Michal Chovan (P. Pucher, P. Barinka), 30. Kovář (Ďaloga, V. Baláž), 33. V. Škoda (Juraško, Kovář), 39. L. Jurík (M. Trochta, J. Valach), 59. V. Baláž (Ďaloga, L. Jurík)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, M. Orolin, 2560 divákov

Trenčín: V. Kováč (41. T. Hiadlovský) - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, Jarábek, S. Tomko, od 41. Martin Chovan - Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek - Tybor, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, Koložváry, Naurov - od 16. O. Ďuriš
Zvolen: Kristín - Vosátko, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Juraško - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Leskovjanský, Marek Haščák, Otčenáš - V. Baláž, M. Trochta, L. Jurík - V. Škoda, Kovář, Záhorovský

Obidva tímy nasadili od začiatku svižné tempo, ale sústredené obrany mali na oboch stranách dlho navrch. V 11. min domáci Tvrdoň nastrelil žŕdku, viacero ďalších ošemetných situácií vyriešili pozorní brankári. Na prvý gól sa čakalo až do 19. min, v ktorej domáci Tybor bekhendom trafil pomedzi brankárove betóny puk tesne za žŕdku a gól musel odobriť až videorozhodca - 1:0.

Po zmene strán domáci vyvinuli na súpera zvýšený nápor a rezultoval z toho druhý presný zásah, keď v 26. min nádherne namieril pod horné brvno Ďuriš - 2:0. Hostia sa však rýchlo vzchopili a už o minútu kontrovali, pretože Michal Chovan sa s pukom prekľučkoval cez spleť nôh a hokejok pred bránkou a poslal ho do odkrytej siete. V polovici zápasu už bolo vyrovnané, čo zariadil po neprehľadnej situácii pred bránkou Kovář - 2:2. V 33. min Zvolen dokonal otočenie skóre, keď Škoda nechytateľne tečoval strelu od modrej čiary. Zvolenskú supertretinu so štvorgólovým obratom korunoval v 39. min L. Jurík, ktorý nekompromisne prestrelil brankára Kováča - 2:4.

Tretia časť získala dramatický náboj po trenčianskom znížení v 48. min, po tlaku a skrumáži pred bránkou dorážal pri žŕdke stojaci Naurov. Domáci v snahe vyrovnať skóre búšili do konsolidovaných obranných šíkov protivníka, Zvolen už vyrážal len do brejkov. Od 58. min hral Trenčín bez brankára. Necelé dve minúty pred koncom to hostia využili na poistenie víťazstva, keď do prázdnej bránky skóroval Baláž - 3:5.

HC Slovan Bratislava - HC Košice 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Góly: 2. Dravecký (Jenčík, P. Bartoš), 3. Huba (Gmitter, Deyl), 11. P. Bartoš (J. Tabaček, Kristek), 17. Jenčík (Vorel, Homer)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Štajnoch, M. Bakoš (obaja 5+10 za bitku), Bohunický (všetci Slovan) 10 min za nešp. správanie - Vorel 5+DKZ za faul kolenom, Dravecký, Šeda (obaja 5+10 za bitku), J. Hudáček (všetci Košice) DKZ za opustenie bránky počas šarvátky, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - Stano, Bundil, 3380 divákov

Slovan: Pavol Rybár (11. Konrád) - Jackman, Hájek, Cartelli, Demel, J. Kováčik, Štajnoch, Bohunický, Jendek - Kuľha, Hujsa, Šatan - Róbert Huna, Lipiansky, Richard Huna - D. Skokan, Bulík, D. Buc - L. Hudáček, J. Cíger, M. Bakoš
Košice: J. Hudáček (60. Halász) - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Michal Grman, Deyl, Šeda, Matúš Chovan, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Vorel - Dravecký, Jenčík, P. Bartoš - Tomík, Martin Frolík, Andrašovský - Gmitter, Marcel Baláž, Huba

Úradujúci slovenský šampión z Košíc v úvode dokonale zaskočil domácich. Už v 3. min našiel Jenčík úplne voľného Draveckého a ten nedal Pavlovi Rybárovi šancu - 0:1. O minútu neskór sa Košičania dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, spoluprácu hráčov štvrtého útoku gólovo zakončil P. Huba. To však nebolo zo strany "oceliarov" všetko. V 11. min zverenci trénera Rostislava Čadu gólovo realizovali presilovku štyroch proti trom, na konci kombinačnej akcie stál kapitán P. Bartoš - 0:3. Po tomto okamihu v bránke Slovana Pavla Rybára nahradil Branislav Konrád. Ten si udržal čisté konto iba šesť minút, pretože v 17. min inkasoval z hokejky Jenčíka dokonca pri presilovke Slovana.

Úvod druhej časti patril domácemu Slovanu a brankár J. Hudáček musel riešiť viacero náročných situácií, či už v podobe kombinácií, alebo tvrdých striel súpera. Mladý košický gólman ich všetky vyriešil k spokojnosti trénera Rostislava Čadu aj priaznivcov hostí. Hrozili aj "oceliari", ale Konrád bol rovnako ako jeho náprotivok pozorný a úspešný.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky hosťujúci Jenčík nepremenil jeden zo svojich samostatných nájazdov. Slovan sa pokúšal vytvoriť si súvislejší tlak, ale Košičania umnou hrou narúšali ich útočné snahy a sami nebezpečne "podkurovali" obrane domáceho mužstva aj brankárovi Konrádovi. V 53. min sa domácim fanúšikom nepáčil verdikt rozhodcu J. Konca, ktorý po faule kolenom Vorela na Cartelliho síce potrestal Košičana vylúčením na päť minút a navyše do konca stretnutia, no na "lavicu hanby" putoval za nešportové správanie aj domáci Bohunický. V tom okamihu sa na ľade objavilo množstvo fliaš a dokonca aj črepiny, nasledovala preto úprava ľadovej plochy rolbou a "nútená" štvrťhodinová prestávka. V 56. min mohol streliť čestný gól D. Buc, ale netrafil odkrytú bránku Košíc. Hostia si ustrážili štvorgólové víťazstvo na ľade Slovana a upevnili si líderské postavenie v tabuľke Slovnaft extraligy. Záverečnú minútu zápasu ešte "spestrili" pästné súboje Šedu s M. Bakošom a Draveckého so Štajnochom.

MHC Mountfield Martin - HK Poprad 1:0 (0:0, 1:0) po II. tretine
Gól: 25. Markovič (Macejka)