28. januára 2012

HC Lev Poprad vyhral tretí zápas v rade

Hokejisti HC Lev Poprad dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige tretie víťazstvo v rade, keď si v sobotu poradili na domácom ľade s Dinamom Minsk 4:3. Popradčania dosiahli v súťaži ...

bez nazvu POPRAD 28. januára (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Lev Poprad dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige tretie víťazstvo v rade, keď si v sobotu poradili na domácom ľade s Dinamom Minsk 4:3.

Popradčania dosiahli v súťaži dvanáste víťazstvo a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 9. miesto. Lev v 46 stretnutiach nazbieral 50 bodov, na play-off stráca 12 bodov. Minsk je aj napriek prehre naďalej lídrom Tarasovovej divízie.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga:
HC Lev Poprad - Dinamo Minsk 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Góly: 13. Špirko (Š. Novotný), 24. Bartečko (V. Mihálik), 27. Kristek (Špirko, Sigalet), 40. Chabada (Fabricius, Štrbák) - 25. Laine (Podhradský), 31. Drozd (Corso), 47. A. Michaľov (Pavlovič)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Laine a Corso (obaja Minsk) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Feofanev, Bondar - Raming, Misiur, 4500 divákov.

HC Lev: J. Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Hunkes, Štrbák, G. Lewis, Hellström - Bartečko, Lundberg, Netík - Špirko, Kristek, Š. Novotný - Fabricius, Chabada, Rudolf Huna - Ježek, Matai, J. Sekáč
Dinamo Minsk: Lalande (41. Mezin) - T. Slovák, Obšut, Karalahti, Denisov, Krajíček, Podhradský, Dutko - Irgl, Pivko, Laine - Drozd, Corso, Linglet - Kuľakov, Nagy, Meleško - Pavlovič, Kitarov, A. Michaľov.

I. tretina

Spočiatku mali navrch domáci, hostia sa do tempa dostali až postupne.

Brankári však výrazné šance hasiť nemuseli.

Z nenápadnej akcie v 13. minúte otvoril skóre Špirko, keď sa jeho strela dokĺzala až do brány. V 15. min sa do šance takmer dostal Bartečko, nedokázal ale včas dokorčuľovať k puku, ktorý sa od Podhradského odrazil do bránkoviska. Pred koncom prvej tretiny sa ešte pred bránu tlačil Chabada, ale neuspel.

II. tretina

V druhej časti hry zvýšil vedenie domácich z brejku blafákom Bartečko. Hostia dokázali vďaka presilovke znížiť, Laine príklepom nachytal Laca. V presilovke Levov sa po strele Novotného pokúšali puk dorážať viacerí hráči, uspel však až Kristek, ktorý puk dvihol pod brvno.

V 31. min sa pred Lacom strelou z prvej presadil voľný mladík Drozd, spoza brány mu puk na hokejku naservíroval Corso. V závere aj vďaka sekaniu Hunkesa Pivko nedokázal vyrovnať, Minsku sa to nepodarilo ani z následnej presilovky. Necelú pol minútu pred koncom druhej tretiny sa Fabricius natlačil pred bránu a poslal nezištnú prihrávku na Chabadu, ktorému stačilo puk doklepnúť do odkrytej brány - 4:2.

III. tretina

V tretej tretine nastúpil do brány hostí Andrej Mezin, ktorý sa rovnako ako Lalande musel činiť.

V 46. min zachraňoval pri Novotného blafáku – nedovolil mu skórovať ponad betón, keď dobre zasiahol lapačkou. Vzápätí sa podarilo Dinamu streliť kontaktný gól, voľný Michaľov namieril presne. V 49. min sa vďaka Netíkovej práci a strele dostal k dorážke Bartečko, jeho zakončenie minulo bránu. Naďalej sa bolo na čo pozerať, Lev sa snažil poistiť víťazstvo.

Dinamu už nepomohla ani 64-sekundová hra bez brankára, počas ktorej nezištnú prihrávku Netíka prepálil ponad prázdnu bránu spoza obrancu Lundberg.