30. novembra 2010

HC Slovan prekvapujúco prehral na ľade Nitry

Hokej - ...

bez nazvu Smutný brankár Pavol Rybár z HC Slovan Bratislava po treťom inkasovanom góle počas slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HK Nitra - HC Slovan BratislavaFoto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2010/2011 - 30. kolo základnej časti:

HK Nitra - HC Slovan Bratislava 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Góly: 2. Čaládi (T. Chrenko), 12. Peter König (Podstavek, T. Chrenko), 33. M. Štefanka (Spilar, Ďurák), 52. M. Štefanka (Spilar, H. Ručkay) - 26. Jendek (L. Hudáček, Demel), 39. L. Hudáček (Róbert Huna), 55. Kuľha (Lipiansky)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: J. Polák na 10 min za napadnutie zozadu - Schnabel na 5 min + DKZ za seknutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Milan Novák, Stano, 1876 divákov

Nitra: Čiliak - Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Rais, Ďurák, Michal Novák, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay - S. Saliji, M. Slovák, G. Saliji - Podstavek, T. Chrenko, Čaládi - Štumpf, Uhnák, Šumichrast

Slovan: Rybár - J. Kováčik, Hájek, Cartelli, Bohunický, Schnabel, Jendek, Janík - Kuľha, Demel, Hujsa - Richard Huna, Lipiansky, Bulík - D. Skokan, Kapuš, D. Buc - Róbert Huna, L. Hudáček, M. Bakoš

Domáci mali v prvej tretine viac z hry. Potvrdili to streleckou i gólovou prevahou. V druhej minúte sa pred bránkou ležiaceho Rybára dobre zorientoval Čaládi a po jeho góle Nitra viedla. Hostí inkasovaný gól zaskočil a v úvodnej časti sa dostali len k piatim priamym strelám na Čiliaka. V 12. min najskôr Rybár zmaril dobrú príležitosť Podstaveka, no už o pár sekúnd nevidel pokus Königa a Nitra viedla 2:0. Zakrátko na to mohol v brejku dvoch na jedného znížiť Róbert Huna, no Čiliaka neprekonal.

Hostia v druhej tretine pridali. Šance Kuľhu a Hujsu sa ešte gólom neskončili, no v 26. min si Hudáček v útočnom pásme počkal na Jendeka, ktorý zblízka znížil na 1:2. Od 33. min však domáci znovu viedli o dva góly. Dobrú prihrávku Spilara z rohu klziska pohotovo usmernil za Rybára Štefanka a bolo 3:1. V 39. min využil zaváhanie brankára Nitry Libor Hudáček, keď zblízka zužitkoval prihrávku Róberta Hunu - 3:2.

V tretej tretine najskôr hostia ubránili dlhé oslabenie pri päťminútovom vylúčení Schnabela, no v 51. min domáci predsa len skórovali. Aj svoj druhý gól v zápase pridal Štefanka po dobrej prihrávke Spilara. Strelec dvoch nitrianskych gólov však v 55. min oslabil svoj tím a "belasí" presilovku rýchlo využili. Zblízka sa po Lipianskeho prihrávke nemýlil Kuľha - 4:3. Hostia ešte v samom závere skúsili hru bez brankára, no ani v nej sa už výsledok nezmenil. Domáci vyhrali štvrtý domáci zápas v sezóne.

Hlasy:
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Od začiatku sme dobre korčuľovali, boli sme rýchlejší na puku. Dali sme dva góly a Slovan sa to neskôr snažil
zvrátiť. Jeho hráči boli v útoku veľmi nepríjemní. Rozhodnúť sme mohli už v druhej tretine. Museli sme bojovať až do konca, no chalani to zvládli."

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Z našej strany bol slabý najmä úvod, keď sme prehrávali 0:2. Neskôr tam z našej strany bola snaha zvrátiť stav, no dopúšťali sme sa mnohých chýb v obrane. Nitra sa doma vie vytiahnuť, domáci hrali dobrý hokej. My sme mali problémy v situáciách jeden na jedného, po ktorých sme dostávali góly. Domácim gratulujem k víťazstvu."

MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 32. Heš (Petruška), 40. V. Nemec (M. Kokavec, Hreus) - 7. Homer (J. Tabaček, Michel Miklík), 22. Andrašovský (M. Šterbák, Martin Frolík), 23. Marcel Haščák (Andrašovský, Martin Frolík)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - Snášel, Valach, 1113 divákov

Žilina: Lipovský (24. M. Laco) - Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Rúfus - V. Nemec, Hreus, M. Kokavec - Petruška, Horský, Smotrila - T. Oravec, T. Troliga, Stupka - Drevenák, Valášek, Hajnik

Košice: J. Hudáček - Homer, J. Tabaček, Michal Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl - Vorel, Kristek, Michel Miklík - P. Bartoš, Jenčík, Dravecký - Andrašovský, Martin Frolík, Marcel Haščák - Huba, M. Baláž, Matúš Chovan

V zápase predposledného tímu s lídrom aktuálnej tabuľky sa od úvodných minút hral zvláštny hokej, ktorý príliš divákov nenadchol. V 7. min využili hostia pri vylúčení domáceho Heša po 71 sekundách početnú prevahu, keď strelu Tabačeka tečoval Homer za Lipovského chrbát. Následné ďalšie presilovky domácich i hostí zostali v tejto časti nevyužité.

Košičania mali raketový nástup do druhej tretiny, keď najskôr v 22. min Andrašovský tečoval Šterbákovu prihrávku do Lipovského bránky a o minútu neskôr sa presadil Haščák, ktorý tretím gólom poslal Lipovského z bránky. Nahradil ho Marek Laco. Žilinčania odpovedali v 32. min gólom Heša, ktorý zaznamenal prvý presný zásah v žilinskom drese. V poslednej minúte druhého dejstva znížil prvý útok domácich po spolupráci Hreus, Kokavec, Nemec na rozdiel gólu - 2:3.

V poslednej tretine Žilinčania mali snahu minimálne o vyrovnanie. V 47. min sa však neujala pekná strela Smotrilu. Potom prišli k slovu hostia, ktorí zásluhou Draveckého, Bartoša a Haščáka mohli zvýšiť svoje vedenie, ale Marek Laco si udržal čisté konto a stav sa nemenil. Košice si napokon pripísali na svoje konto desiate víťazstvo v rade, kým Žilina už šesťkrát po sebe nevyhrala.

Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Na zápas sme sa dobre pripravovali, boli sme si vedomí sily Košíc a v kútiku duše sme počítali aspoň so ziskom jedného bodu. Som rád, že ani za stavu 0:3 sa hráči nevzdávali, dokázali skorigovať výsledok a s kúskom šťastia sa nám mohlo podariť aj vyrovnať. Tento zápas je pre náš mladý tím ponaučením, myslím to v dobrom slova zmysle."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Po troch domácich víťazstvách sme chceli zabodovať aj v Žiline. Mali sme dobrý vstup do prvej aj druhej tretiny, keď sme sa presadili strelecky. Zaváhaním a následným vylúčením v druhej tretine sme dostali domácich do zápasu. V poslednej časti sme výsledok nielen že udržali, ale mohli sme vsietiť aj nejaký ten gól navyše."

MHC Mountfield - HK 36 Skalica 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 7. Macejka (Appel, Važan), 21. Jabrocký (Hriňa, M. Beran), 23. Themár (Zeliska), 26. I. Ďatelinka (Themár, Velebný), 57. M. Beran (Uram) - 1. Kutálek (I. Jankovič, R. Jarolín), 31. Kutálek (Šátek, Lušňák), 45. Zálešák (R. Školiak)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: R. Školiak na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Orolin, J. Tvrdoň, 1300 divákov

MHC Mountfield: Dzubina - A. Novotný, Hriňa, P. Klepáč, L. Matejka, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, M. Beran, Jabrocký - Appel, Važan, Macejka - Themár, Zeliska, Rechtorík

Skalica: Lakosil - M. Školiak, Gründling, Kloz, I. Jankovič, Kumstát, Jaborník, Magušin, Gula - Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, Šátek - J. Jurík, Lušňák, Konečný - Štepán, Mikušovič, J. Prokop

Martinčania nastúpili proti rozbehnutej Skalici bez štyroch hráčov základnej zostavy s malou dušičkou. Záhoráci sa navyše ujali vedenia už v 49. sekunde. Jankovič strieľal a puk odrazený od Dzubinu poslal Kutálek do siete. Túto situáciu si rozhodca Jonák ešte overil u videorozhodcu. Domáci sa po inkasovanom údere rýchlo otriasli, príkladne bojovali a dobrým pohyboém si vytvorili v útočnom pásme hostí niekoľko sľubných gólových príležitostí. V 6. min Zeliska sám proti Lakosilovi neuspel. O minútu neskôr centroval Appel pri mantineli na Macejku pred bránku a ten pohotovou strelou bez prípravy vyrovnal - 1:1. V 14. min sa v ideálnej šanci ocitol Rechtorík, ktorý trafil iba premiestňujúceho sa Lakosila v bránke. V závere prvej tretiny mali Skaličania 45 sekúnd výhodu presilovky o dvoch hráčov. Hostia pred Dzubinom roztočili kolotoč, ale ten svoje mužstvo podržal. Tesne pred prvou sirénou mohli ešte potešiť preriedené publikum Uram s Beranom, ale skóre sa už nezmenilo.

Aj druhá časť začala rýchlym gólom, ale tentoraz sa z úspechu tešili domáci. Po prestávky mali ´kosačky´ raketový nástup. Najskôr si vynútili presilovú hru, ktorú využili za 13 sekúnd, pričom časomer ukrojil z druhej tretiny iba 28 sekúnd. Autorom gólu bol Jabrocký, ktorý v priestore medzi kruhmi pohotovo zmenil smer Hriňovej strely od modrej čiary - 2:1. O 93 sekúnd neskôr úplne voľný Themár vymietol pavučinu v Lakosilovej bránke - 3:1. Tréner Oremus si potom zobral oddychový čas, aby zastavil modro-bielu ofenzívu. V 25. min hrali domáci presilovku a za 15 sekúnd ju využil Ďatelinka, ktorý strelou od modrej čiary rozvlnil sieť - 4:1. Približne v polovici zápasu sa v početnej výhode presadili aj hostia a Kutálek po vyšachovaní obrany dal druhý skalický gól.

Hostia v závere druhej tretiny svojho súpera pritlačili, ale Dzubina odolával. Zápas sa zdramatizoval v 45. min. Zálešák sa umne zbavil protihráča a strelou po ľade prekvapil Dzubinu, ktorý si v rozkľaku dobre nevykryl svoju bránku - 4:3. Potom sa Martin snažil streliť poisťovací gól a Skalica túžila vyrovnať. V 52. min vychytal Macejku Lakosil, ktorý vzápätí mal šťastie pri strele Klepáča do žŕdky. Dejový scenár rozuzlil v 57. min martinský kapitán Beran, ktorý v pozícii zoči-voči zachoval chladnú hlavu, Lakosila si vytiahol z bránky a s prehľadom skóroval. Martin vyhral po dvoch prehrách a zastavil trojzápasové víťazné ťaženie Skalice.

HK Poprad - Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 25. Bartečko (Škovira, R. Suchý), 25. A. Kroták (Kmiť, Kledrowetz), 40. Škovira (Bartečko), 60. Bartečko (Škovira, Lundberg) - 31. O. Ďuriš (M. Filo, Koložváry)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: L. Nagy na 5 min za údery - S. Tomko na 5 min za údery, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, J. Jankovič, 2856 divákov

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Nádašdi, Kledrowetz, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák - Škovira, Lundberg, Bartečko - L. Nagy, Kmiť, A. Kroták - P. Svitana, Klouda, A. Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, Takáč

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný, Fatyka - Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek - Gašparovič, Jánoš, R. Tvrdoň - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry - Palák, P. Kopecký, Jarábek

Hostia z Trenčína plným nasadením a aktívnym forčekingom narúšali akcie domácich, ktorí sa dlho nevedeli dostať do tempa. Pokusy Nagya, Svitanu a na druhej strane Pardavého boli síce z kategórie nebezpečnejších, ale gólmani si s nimi poradili. Najväčšiu šancu úvodnej časti spálil v 12. min Ďuriš, z ktorého strelou mal Melicherčík problémy.

V 24. min sa hostia dopustili dvoch nedovolených zákrokov, čím ponúkli domácim dvojminútovú výhodu presilovky o dvoch hráčov. Tí ňou nepohrdli a zakrátko ju premenili na dva góly v Kováčovej sieti. Najskôr po dokonalom vyšachovaní zavesil Bartečko a o 40 sekúnd nato si Kroták položil Kováča, obišiel bránku a efektne zakončil - 2:0. Tréner Gregor si ihneď nato vyžiadal oddychový čas. Hoci ďalšie minúty patrili Popradčanom, ktorí mohli streliť aj tretí gól, v 31. min zahrmelo na druhej strane. Protiútok Trenčína zakončil presnou strelou Ďuriš a znížil na rozdiel gólu. V závere tretiny "kamzíci" zovreli hostí pred svojim brankárom a v 40. min zabezpečil Škovira gólom do šatne domácim opäť dvojgólový náskok.

Záverečná tretina až takmer do konca zmenu v skóre nepriniesla. Spestrila ju iba séria vylúčení a pästný súboj medzi Nagyom a Tomkom, ktorý tiež potvrdil popradskú dominantnosť. V záverečnej power-play spečatil domáci triumf gólom Bartečko.

HKm Zvolen - HC'05 Banská Bystrica 5:3 (1:3, 2:0, 2:0)
Góly: 18. Zuzin (Juraško, Škoda), 27. L. Čierny (Michal Chovan, Kovář), 29. P. Barinka (P. Pucher), 44. V. Baláž (Ďaloga), 59. L. Jurík (Michal Chovan) - 3. Rumpel (Kubka, Kútny), 13. Kolba (Hvila, M. Hlinka), 20. Tománek (Šechný, J. Sýkora)
Vylúčení: 12:12 na 2 min, navyše: L. Čierny (Zvolen) na 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc - T. Orolin, Štefik, 1830 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Juraško, Vosátko - Kovář, L. Jurík, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, Zuzin, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Marcinek

Banská Bystrica: Fedor - Kolba, Vantroba, Cebák, Biro, Kubka, Vizváry - Hamrák, M. Hlinka, Hvila - Tománek, Šechný, J. Sýkora - Kútny, Paľov, Rumpel - A. Bezák, Heizer, Vartovník

Vo Zvolene sa hral zaujímavý, dramatický a kvalitný hokej s patričným nábojom. Prvá tretina vyšla lepšie hosťom, v 3. min otvoril skóre po strele Kubku od modrej z dorážky v páde zblízka Rumpel. Zvolen mohol odpovedať v 9. min, pred Fedorom sa nepresadil Záhorovský. Banskobystričanom vyšla v 13. min presilovka, keď tvrdo a dobre namieril od modrej čiary Kolba - 0:2. "Barani" mohli ísť do trojgólového vedenia v 18. min, ale Tománek v oslabení zoči - voči Škrečkovi neuspel. Prišiel trest, z ľavého kruhu prestrelil Fedora Zuzin a znížil na 1:2. O minútu neskôr sa pred domácim gólmanom nepresadili voľní Tománek so Sýkorom. Až päť sekúnd pred klaksónom to hosťom vyšlo v početnej výhode, keď J. Sýkora zblízka neprekonal Škrečka, ten však puk neudržal a pred bránkou Zvolena sa najlepšie zorientoval Tománek - 1:3.

Tréner Bokroš zrejme cez prestávku vyčistil svojim zverencom žalúdky, pretože Zvolenčania v druhej tretine pridali na dôraze a hostia zbytočne znervózneli. V 24. min nevyužili v presilovke šance Hranáč a Lukáš Jurík. Domáci nedali gól ani v početnej výhode o dvoch hráčov, pričom na to mali až 85 sekúnd. Až z následnej presilovky o jedného hráča sa tešil v 27. min L. Čierny po jeho typickej strele od modrej čiary - 2:3. Zvolenu vyšla aj ďalšia presilovka v 29. min, tentoraz pálil od modrej Barinka a vyrovnal. Potom sa hra zbytočne kúskovala, na trestnú lavicu chodili hokejisti z jedného i druhého mužstva. Hostí môže mrzieť nevyužitá presilovka o dvoch hráčov na konci druhej tretiny v trvaní 90 sekúnd. Veľkú šancu nevyužil v 38. min Tománek.

Zvolenčania boli v tretej tretine aktívnejší a už po 36 sekundách mohol zblízka v presilovke dostať Zvolen do vedenia Baláž. Podarilo sa mu to však až v 44. min, keď v presilovke štyroch proti trom poslal z pravého kruhu puk do horného rohu Fedorovej bránky - 4:3. Banskobystričania mohli vyrovnať v 47. min, ale nepresadil sa Cebák a v 51. min neuspel v dobrej pozícii ani Rumpel. Na opačnej strane zaujal tvrdou strelou z pravého kruhu L. Čierny. V závere zápasu hrali Banskobystričania dve presilovky, v ktorých chceli vyrovnať, ale prekvapil ich Lukáš Jurík, ktorý v oslabení perfektne namieril spomedzi kruhov a v 59. min rozhodol o troch bodoch pre Zvolen.