Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Heitman upravuje administratívne budovy aj pre cyklistovDôvodom je čoraz väčší záujem ľudí o dochádzanie do práce bicyklom. Podľa prieskumu spokojnosti nájomníkov majiteľa budov spoločnosti Heitman už každý desiaty zamestnanec jazdí do ...Zdieľať
Foto: Heitman
Bratislava 19. októbra (OTS) - Dôvodom je čoraz väčší záujem ľudí o dochádzanie do práce bicyklom. Podľa prieskumu spokojnosti nájomníkov majiteľa budov spoločnosti Heitman už každý desiaty zamestnanec jazdí do práce na bicykli.


„Najmä v IT spoločnostiach pribúda čoraz viac mladých ľudí, ktorí uprednostňujú na dopravu do práce bicykel a zväčša ani nechcú vlastniť automobil. Dôvodom sú nielen každodenné dopravné zápchy, ale aj ekologický a ekonomický aspekt. Mladí ľudia chcú peniaze namiesto automobilu radšej využiť na zážitky. Bicyklovanie zároveň pomáha udržovať kondíciu ľudí dlhodobo pracujúcich za počítačom,“ uviedla Lucia Šimeková, manažérka lízingu spoločnosti Heitman v Bratislave. Niektorí nájomníci s veľkým počtom fanúšikov cyklistiky sa dokonca pravidelne zúčastňujú na celoslovenskej súťaži tímov Do práce na bicykli (DPNB).

Na základe prieskumu spoločnosť Heitman za ostatný rok investovala do nových parkovacích možností pre cyklistov. Nové uzamykateľné a strážené miesta pre bicykle vznikli napríklad v podzemnej garáži BBC5. V budove rovnako pribudli na prízemí bloku B sprchy a šatne, ktoré môžu cyklisti využiť pred prácou.
Foto: Heitman

„Pred budovou BBC5 sme pre veľký záujem nájomníkov odštartovali aj spoluprácu s Cyklokoalíciou a inštalovali sme stojan pre projekt zdieľania tzv. bielych bicyklov. Sme veľmi radi, že najmä v lete boli takmer všetky bicykle denne vypožičané. Radi by sme v spolupráci pokračovali aj na budúci rok,“ dodala Lucia Šimeková.

Nájomníci aj návštevníci Aupark Tower zase môžu na rýchle zaparkovanie svojich dvojnohých tátošov využívať stojany pred budovou a napojiť sa vďaka novej cyklotrase na mestské cyklistické chodníčky pri Sade Janka Kráľa. Všetky informácie o cyklotrasách v okolí Aupark Tower si môžu nadšenci bicyklovania vyhľadať aj na dotykovom infokiosku v lobby budovy. Novinkou je aj stojan na malé opravy dvojkolesových tátošov.

Budovy Aupark Tower a BBC5 aj za podporovanie ekologickej dopravy do práce získali vlani ekologický certifikát BREEAM.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodiči, pozor: Situáciu na cestách môže komplikovať hmla
<< predchádzajúci článok
Ženy so sklerózou multiplex sa nemusia báť tehotenstva

Heitman upravuje administratívne budovy aj pre cyklistov - diskusné fórum čitateľov