19. apríla 2010

Hejduk nedohral v nedeľu zápas, Svatoš nenastúpil

Tagy: NHL

Nedeľňajší zápas prvého kola play-off zámorskej hokejovej NHL medzi Coloradom a San Jose (1:0 po predĺžení) nedopadol dobre pre útočníka domácich Milana Hejduka, ktorý sa dve ...

nhl Foto: SITA, AP

DENVER 19. apríla (WEBNOVINY) - Nedeľňajší zápas prvého kola play-off zámorskej hokejovej NHL medzi Coloradom a San Jose (1:0 po predĺžení) nedopadol dobre pre útočníka domácich Milana Hejduka, ktorý sa dve minúty po úvodnom buly zrazil v útočnom pásme so spoluhráčom Paulom Šťastným a pre zranenie hornej časti tela nedohral. V druhej tretine sa zápas skončil pre centra "lavín" Ryana Stou, ktorý utrpel zranenie dolnej časti tela. Práve Stoa, ktorý spolu s Marekom Svatošom a Chrisom Durnom nemá isté miesto v zostave "lavín", dostal v nedeľu prednosť pred spomenutou dvojicou spoluhráčov. Jeho zranenie otvára šancu pre 27-ročného pravého krídelníka z Košíc Svatoša, ktorý sa naposledy v play-off predstavil pred šiestimi rokmi.

Napriek smole s dvoma zraneniami napokon nedeľňajší zápas dopadol pre Colorado nadmieru šťastne, keď po bezgólovej remíze po 60. minútach rozhodol o víťazstve "lavín" v 51. sekunde predĺženia obranca San Jose Dan Boyle. Jeho bekhendové nahodenie z rohu nešlo poza Nabokovovu bránku, ako Boyle plánoval, ale trafilo škáru medzi žrďou a gólmanovým telom a skončilo v bránke "žralokov". Gól rozhodcovia pripísali Ryanovi O´Reillymu, ktorý sa na celú situáciu z tesnej blízkosti len prizeral. Colorado sa dostalo do vedenia v sérii 2:1.

Heatley v nedeľu nehral pre zranenie

V zostave víťaza Západnej konferencie po základnej časti zámorskej hokejovej NHL tímu San Jose Sharks chýbal v nedeľu v treťom zápase úvodného kola play-off proti Coloradu (0:1 po predĺžení) tretí najproduktívnejší hráč a druhý najlepší strelec "žralokov" v tejto sezóne Dan Heatley. Klub odmietol špecifikovať povahu jeho zranenia. Dvadsaťseväťročný pravý krídelník prihrával v poslednej minúte riadneho hracieho času v piatkovom druhom zápase série na ľade v San Jose Pavelskému na vyrovnávajúci gól "žralokov", ktorí po predĺžení zdolali "lavíny" 6:5. Namiesto Heatleyho povolalo vedenie do tímu útočníka Dwighta Helminena z farmy vo Worchesteri. Heatley, ktorý prišiel za dramatických okolností pred sezónou do Kalifornie z Ottawy, si v základnej časti pripísal v 82 zápasoch rovnaký počet bodov za 39 gólov a 43 asistencií. S 9 víťaznými gólmi bol v tomto ukazovateli najlepším hráčom ligy.

Doan nedohral nedeľňajší zápas "kojotov" pre zranenie

Útočník klubu zámorskej hokejovej NHL Phoenix Coyotes Shane Doan nedohral nedeľňajší tretí zápas série úvodného kola play-off proti Detroitu (4:2) po tom, ako sa na začiatku druhej tretiny zrazil s brankárom domácich "červených krídel" Jimmym Howardom, stratil rovnováhu a spadol na zadný mantinel. Klub neoznámil povahu Doanovho zranenia. "Lekári sa na neho pozrú po zápase. Múdrejší budeme v pondelok," konštatoval tréner Phoenixu Dave Tippett. "Kojoti" po nedeľňajšom víťazstve v Detroite vedú pomerom 2:1 aj v zápasovej sérii. Ďalší duel opäť v Detroite ich čaká v utorok. Doan bol s 55 bodmi (18+37) v 82 zápasoch najproduktívnejším hráčom Phoenixu v základnej časti NHL. V play-off si v úvodnej dvojici domácich zápasov pripísal gól a asistenciu.