Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2021

Herák už od pondelka nie je poslancom parlamentuVzdaním sa mandátu chce podľa vlastných slov chrániť rodinu, obvinenia odmieta.Zdieľať
Herák už od pondelka nie je poslancom parlamentu

Ján Herák už nie je od pondelka poslancom Národnej rady SR. Pre TASR to uviedla predsedníčka Mandátového a imunitného výboru NR SR Anna Andrejuvová (OĽANO). Herák podľa jej slov doručil rozhodnutie o vzdaní sa mandátu v pondelok, a tým mu mandát zanikol. Do NR SR má po Herákovom odchode nastúpiť Sebastián Kozarec. Herák pôvodne hovoril, že sa vzdá mandátu k 30. júnu.


Andrejuvová pre TASR uviedla, že poslanec sa môže podľa Ústavy SR vzdať mandátu osobným vyhlásením na schôdzi NR SR, prípadne mu zaniká mandát dňom doručenia písomného rozhodnutia o vzdaní sa mandátu poslanca predsedovi NR SR.

Herák bol do parlamentu zvolený za hnutie OĽANO. Začiatkom júna oznámil, že sa vzdáva mandátu v súvislosti s medializovanými informáciami o jeho obvinení zo zneužívania maloletej osoby. Svoje rozhodnutie oznámil v čase, keď polícia obnovila trestné stíhanie pre ďalší prípad. Vzdaním sa mandátu chce podľa vlastných slov chrániť rodinu, obvinenia odmieta.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči na Záhorí mali plné ruky práce, búrka z tepla nahnala vodu a bahno aj do kostola
<< predchádzajúci článok
GEFCO testuje využitie alternatívneho pohonu v logistike, aby znižovala uhlíkovú stopu