29. septembra 2018

Hertha zdolala Bayern prvýkrát od roku 2009, prispel aj Duda

Ondrej Duda, archívna snímka.

Ondrej Duda, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 29. septembra (TASR) - Slovenský futbalista Ondrej Duda prispel gólom k triumfu Herthy Berlín v piatkovom stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej súťaže nad Bayernom Mníchov 2:0. Presadil sa v 44. minúte, keď pridal druhý gól domácich.

Vedad Ibiševič otvoril skóre v 23. minúte z jedenástky. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant prekonal hosťujúceho brankára Manuela Neuera v závere prvého polčasu, keď z hranice päťky prudkou strelou pod brvno zužitkoval spätnú prihrávku Valentina Lazara. Pripísal si piaty gól v tejto bundesligovej sezóne, predtým skóroval do siete Schalke 04 (2x), Wolfsburgu aj Mönchengladbachu.

Hertha sa bodovo vyrovnala Bayernu na čele tabuľky, oba tímy majú na konte trinásť bodov. V prospech Mníchovčanov hovorí o čosi priaznivejšie skóre (12:5 ku 12:7). Pre klub z hlavného mesta Nemecka to bolo prvé víťazstvo nad Bayernom od roku 2009. Bavori utrpeli prvú prehru v ligovom ročníku.

6. kolo:

Hertha Berlín - Bayern Mníchov 2:0 (2:0)

Góly: 23. Ibiševič (z 11 m), 44. DUDA

/Ondrej Duda odohral celé stretnutie, v 44. min dal gól a v 90.+4 min dostal ŽK, Peter Pekarík (obaja Hertha) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/