17. mája 2009

Herzig s Baranyaiom víťazi Salgó Gemer Rallye

Spoločné slovensko - maďarské podujatie v rally Hell Eneregy Drink Salgó Gemer RALLYE vyhrali Maďari Norbert Herzig - László Baranyai na vozidle Subaru Impreza WRC, ktorí boli najrýchlejší v 8 z 12 ...

ROŽŇAVA 17. mája (WEBNOVINY) - Spoločné slovensko - maďarské podujatie v rally Hell Eneregy Drink Salgó Gemer RALLYE vyhrali Maďari Norbert Herzig - László Baranyai na vozidle Subaru Impreza WRC, ktorí boli najrýchlejší v 8 z 12 rýchlostných skúšok. Na chrbát im od začiatku dýchala posádka Csaba Spitzmüller - Beáta Bahorová na vozidle Mitsubishi Lancer WRC, avšak Herzig postupne svoj náskok zvyšoval až na výsledných 58,9 sekundy v cieli. Tretie miesto od začiatku súťaže až po cieľ patrilo maďarskej dvojici Turi - Tóth na Subaru Impreza

V rámci majstrovstiev Slovenska v rally 2009 jednoznačne vyhrala maďarská posádka Csaba Spitzmüller - Beáta Bahorová, no tvrdý boj predviedli na druhom a treťom mieste Jozef Béreš jr. s Grzegorzom Grzybom, ktorí počas celej súťaže bojovali doslova o desatiny sekúnd. Úspešnejšia v tomto súboji bola posádka Sytyllex Motorsport Jozef Béreš jr. - Róbert Müller na vozidle Peugeot 207 S2000. Za víťazným Spitzmüllerom napokon zaostala o 2:26,8 min. Strata členov slovenského Fiat Rufa Rally Teamu, Poliakov Grzyba s Mazurom na Fiate Grande Punto S2000, bola na druhú priečku v cieli 10,7 sekundy. Na štvrtom mieste sa umiestnila maďarská dvojica Hadik s Juhászom a na piatom mieste slovenská dvojica Drotár s Bánocim.
Celkovo merala trať 590 kilometrov, rýchlostné skúšky tvorili 146,2 km. Odštartovalo 112 posádok, z toho 62 posádok z 5 krajín bojujúcich v rámci slovenského šampionátu.