17. mája 2009

Barcelona získala 19. španielsky titul

V poradí 19. triumf v najvyššej španielskej futbalovej súťaži vybojovali hráči FC Barcelona. Kataláncom totiž zahral do karát výsledok sobotňajšieho zápasu 36. kola Primera División, keď ich hlavný ...

MADRID 17. mája (WEBNOVINY) - V poradí 19. triumf v najvyššej španielskej futbalovej súťaži vybojovali hráči FC Barcelona. Kataláncom totiž zahral do karát výsledok sobotňajšieho zápasu 36. kola Primera División, keď ich hlavný rival v boji o titul Real Madrid nestačil na Villarreal a prehral 2:3. Kráľovský veľkoklub má oproti Barcelone nedosiahnuteľné 8-bodové manko. Pre Barcelonu, ktorá sa z majstrovského titulu tešila naposledy v roku 2006, je to už druhá významná trofej v priebehu 4 dní. V stredu vo Valencii totiž mužstvo z Nou Campu zdolalo baskický Athletic Bilbao 4:1 a získalo Kráľovský pohár - Copa del Rey. "Double" získala "Barca" naposledy v roku 1998. Ligové prvenstvo je veľkým triumfom trénera Pepa Guardiolu, bývalého stredopoliara Barcelony, pre ktorého to bol prvý rok na lavičke mužstva. Katalánci sa teraz môžu už stopercentne sústrediť na finále Ligy majstrov, ktoré sa uskutoční 27. mája v Ríme. Ich súperom bude úradujúci anglický i európsky majster Manchester United. Barcelona sa môže stať prvým španielskym klubom, ktoré v jednej sezóne získa domáci ligový i pohárový primát a tiež víťazstvo v európskej futbalovej klubovej súťaži číslo 1. "Liga ja najférovejšia súťaž a test dlhodobo kvalitných výkonov. Myslím, že Barcelona si titul zaslúži," pogratuloval svojmu veľkému súperovi smutný tréner "pusiniek" Juande Ramos. "Je férové povedať, že Barcelona mala skvelú sezónu. Gratulujem jej k zisku titulu," pridal sa prezident Florentine Pérez. Jeho tím nezískal žiadnu trofej prvýkrát od sezóny 2005/06. Po zisku trofeje sa na tradičnom mieste pri fontáne Canaletes stretli tisíce fanúšikov, ktorí spoločne oslavovali 19. ligový titul klubu, ktorý bol založený v roku 1899.