03. apríla 2011

Hetrik Costu rozhodol o výhre Atlética

Najmä zásluhou brazílskeho útočníka Diega Da Silvu Costu zvíťazilo Atlético Madrid v nedeľňajšom stretnutí 30. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na ...

bez nazvu Diego Da Silva CostaFoto: SITA/APBRATILSAVA 3. apríla (WEBNOVINY) - Najmä zásluhou brazílskeho útočníka Diega Da Silvu Costu zvíťazilo Atlético Madrid v nedeľňajšom stretnutí 30. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže na pôde Osasuna 3:2. Iba 22-ročný zakončovateľ totiž vsietil všetky tri góly hostí a zaznamenal tzv. čistý hetrik (tri presné zásahy po sebe bez toho, aby medzitým padol nejaký ďalší gól - pozn.). Duel ešte zdramatizoval v 80. min Javad Nekounam, ktorý znižoval na 2:3, domácim sa však vyrovnať do konca súboja nepodarilo. Navyše v 84. min musel po červenej karte predčasne pod sprchy Sergio a Osasuna dohrávala s desiatimi mužmi.

Iba ôsme víťazstvo v aktuálnej sezóne španielskej ligy si v nedeľu pripísali hráči Alicante, ktorí triumfovali na pôde mužstva San Sebastián (3:1). Hostia strelili v posledných 20 minútach stretnutia všetky tri svoje góly, za domácich už iba skrášľoval konečný výsledok v nadstavenom čase Ifrán. Prekvapujúcim výsledkom sa skončil aj zápas Espanyolu Barcelona proti Racingu Santander. Domáci Barcelončania nezvládli druhý polčas, v ktorom dostali dva góly a napokon prehrali 1:2. La Coruňa získala veľmi dôležité tri body v boji o svoje zotrvanie medzi španielskou elitou, keď zdolala Mallorcu 2:1. Sevilla si na vlastnom ihrisku poradila so Zaragozou 3:1. Domáci išli do vedenia v 43. min presným zásahom Perottiho. Na začiatku druhého dejstva ešte vyrovnal hosťujúci Jarošík, juhošpanieli však pridali ďalšie dva góly a pripísali si tri body.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 30. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Sevilla - Real Zaragoza 3:1 (1:0)
Góly: 43. Perotti, 56. Kanouté (z 11 m), 90.+ Negredo (z 11 m) - 47. Jarošík

Deportivo La Coruňa - Mallorca 2:1 (0:1)
Góly: 54. Xisco, 66. Nouioui - 27. Webo, ČK: Webo (Mallorca)

Espanyol Barcelona - Racing Santander 1:2 (1:0)
Góly: 37. Osvaldo (z 11 m) - 50. Colsa, 75. Dos Santos

Levante - Málaga 3:1 (2:0)
Góly: 5. a 71. Stuani, 9. Estrada - 61. S. Fernández

San Sebastián - Hercules Alicante 1:3 (0:0)
Góly: 90.+ Ifrán - 70. Portillo, 83. a 88. Drenthe

Osasuna - Atlético Madrid 2:3 (1:1)
Góly: 31. Sola, 80. Nekounam (z 11 m) - 37., 59. a 63. Costa, ČK: 84. Sergio (Osasuna)

Francúzsko

Futbalisti Marseille zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 29. kola najvyššej francúzskej súťaže na ihrisku Lens najtesnejším rozdielom 1:0 a v tabuľke Ligue 1 majú na druhom mieste naďalej na vedúce Lille 4-bodové manko. Juhofrancúzi triumfovali zásluhou presného zásahu Cheyroua z 69. min duelu. Domáci totiž na jeho gól nedokázali do konca súboja odpovedať.

V ďalšom nedeľňajšom stretnutí zaznamenalo Nice remízu s favorizovaným Lyonom, keď ešte minútu pred koncom riadnej hracej doby prehrávalo 0:2, no v 90. min strelilo Moulonguim kontaktný gól a v nastavenom čase vyrovnal Civelli na 2:2. Saint-Etienne taktiež iba remizoval s Valenciennes 1:1.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 29. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže:

Nice - Olympique Lyon 2:2 (0:2)
Góly: 90. Mouloungui (z 11 m), 90.+ Civelli - 22. Källström, 45. Lisandro López, ČK: 90. Diakathé (Olympique Lyon)

Saint-Étienne - Valenciennes 1:1 (0:0)
Góly: 58. Payet - 49. Pujol

Lens - Marseille 0:1 (0:0)
Gól: 69. Cheyrou

Taliansko

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom na góly bohatom zápase talianskej Serie A nad rímskym Laziom 4:3. Vďaka domácemu triumfu si udržali nádej na zisk majstrovského titulu, v tabuľke sa posunuli na druhé miesto s trojbodovým odstupom za AC Miláno. Troma gólmi sa zaskvel kanonier Neapola Edinson Cavani. Slovenský stredopoliar v službách SSC Marek Hamšík odohral celé stretnutie, ale do listiny strelcov sa nezapísal.

V ostro sledovanom súboji privítalo rímske AS na svojej pôde turínsky Juventus. Po bezgólovom prvom polčase zapli hostia v druhej časti hry na plné obrátky a vsietili dva góly, čím sa dostali už na rozdiel dvoch bodov od šiesteho miesta tabuľky Serie A zaručujúceho miestenku do Európskej ligy UEFA.

V nedeľu si prilepšili aj tri mužstvá, ktoré okupovali úplný chvost tabuľky Serie A. Posledné Bari triumfovalo na pôde Parmy (2:1), keď o plnom bodovom zisku pre hostí rozhodol až v samom závere Edgar Álvarez. Najväčším prekvapením nedeľňajších súbojov bola prehra Udinese s Lecce (0:2). Domáci skórovali dvakrát, v oboch prípadoch si presný zásah pripísal Andrea Bertolacci. Cesena si v súboji s Fiorentinou pripísala aspoň jeden bod, keď na vlastnom ihrisku remizovala 2:2.

Darilo sa Catanii, ktorá vyprevadilo Palermo s výpraskom 4:0. Zaujímavosťou bolo, že všetky štyri góly domácich padli v druhom polčase. FC Janov Juraja Kucku prehral pred vlastnými tribúnami s Cagliari najtesnejším rozdielom 0:1. Slovenský reprezentant nehral pre zranenie stehenného svalu.
Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 31. kola talianskej Serie A:

Neapol - Lazio 4:3 (0:1)
Góly: 60. Dossena, 62., 82. a 88. Cavani (druhý z pok. kopu) - 29. Mauri, 57. Dias, 68. Aronica, ČK: 80. Biava (Lazio)
Slovenský stredopoliar Marek Hamšík odohral celý zápas.

Portugalsko

FC Porto už päť kôl pred koncom najvyššej portugalskej futbalovej súťaže Liga Sagres 2010/2011 má istotu, že získa 25. domáci majstrovský titul v histórii. Po víťazstve 2:1 na trávniku Benficy Lisabon v nedeľňajšom stretnutí 25. kola totiž má Porto práve pred týmto rivalom 16-bodový náskok na čele tabuľky a hrá sa už len o 15 bodov.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 25. kola najvyššej portugalskej futbalovej súťaže Liga Sagres:

Benfica Lisabon - FC Porto 1:2

Olhanense - Associacao Naval 1:3

Rio Ave - Vitória Setúbal 2:0

Vitória Guimaraes - Sporting Lisabon 1:1