24hod.sk    Šport    Tenis

07. septembra 2005

Hewitt nedal Hrbatému šancu

Osemfinále bolo konečnou pre Dominika Hrbatého na US Open v New Yorku. Slovenskú tenisovú jednotku zastavil vo Flushing Meadows Australčan Lleyton Hewitt.

Šampión spred štyroch rokov vyhral presvedčivo 6:1, 6:4, 6:2 a postúpil do štvrťfinále, kde ho čaká Fín Nieminen.
Hrbatý včerajší zápas na štadióne Arthura Asha odštartoval hrozivo: rodák z Adelaidu mu hneď dvakrát zobral podanie a viedol 4:0. Až potom sa Bratislavčanovi podarilo brejknúť súpera. Keď sa už zdalo, že by sa mohol dostať do rytmu, Hewitt ho z neho opäť vyviedol. Navyše Hrbatému sa v tejto fáze vôbec nedarilo podanie. Dopustil sa až 20 nevynútených chýb. Tým stratil prvý set. V druhom si konečne podržal servis a viedol 3:1, potom 4:2, no Austrálčan opäť vyrovnal na 4:4 a v závere setu opäť bol presvedčivejší. V treťom  už Hrbatého, ktorý sa v stretnutí dopustil až 49 nevynútených chýb oproti Hewittovým 15, k ničomu nepustil a za 94 minút ho vyprevadil z kurtu.