Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. septembra 2018

Hlavná stanica v Bratislava má novú modernú čakáreňBratislavská Hlavná stanica, ilustračná snímka.Zdieľať
Slávnostné otvorenie novej čakárne pre cestujúcich na Hlavnej stanici v Bratislave 14. septembra 2018. Na snímke nové priestory čakárne a vestibulu Hlavnej stanice Bratislava. Foto: TASR – Jakub KotianSlávnostné otvorenie novej čakárne pre cestujúcich na Hlavnej stanici v Bratislave 14. septembra 2018. Na snímke nové priestory čakárne a vestibulu Hlavnej stanice Bratislava. Foto: TASR – Jakub Kotian
 
Bratislava 14. septembra (TASR) - Cestujúca verejnosť môže od piatku využívať novú modernú čakáreň v priestoroch bratislavskej železničnej hlavnej stanice. Oficiálne ju sprístupnili za účasti ministra dopravy a výstavy Árpáda Érséka (Most-Híd) a generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Erdössyho.


Čakáreň sa nachádza v historickej budove stanice, v priestoroch dlho nevyužívanej reštaurácie. Rekonštrukčné práce si vyžiadali náklady 825.560 eur bez DPH. Cestujúci uvidia v čakárni aj pôvodné fresky a zreštaurované historické stĺpy.

Práce boli zrealizované za plnej prevádzky stanice podľa harmonogramu. „Čaká nás ešte veľa práce, no ak budú mať ľudia aj vďaka týmto pekným priestorom čakárne pocit, že chodia na stanicu, ktorá je čistá, kde sú dobré služby, potom budú mať aj väčší záujem cestovať vlakom, a o to nám ide," uviedol minister dopravy.

Touto rekonštrukciou nevyužívaných priestorov sa vytvorila technická predpríprava pre dočasné umiestnenie osobných pokladní pred druhou fázou rekonštrukcie stanice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Filipínach supertajfún Mangkhut ohrozuje milióny ľudí
<< predchádzajúci článok
Progresívci vstúpia do Aliancie liberálov a demokratov za Európu

Hlavná stanica v Bratislava má novú modernú čakáreň - diskusné fórum čitateľov