10. júla 2011

Hochschornerovci a Dukátová majú zlato

Súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci dosiahli v tretích pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom ...

hochschornerovci Slovenskí reprezentanti Peter a Pavol Hochschornerovci.Ilustračné foto SITA/Peter PašuthMARKKLEEBERG 10. júla (WEBNOVINY) - Súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci dosiahli v tretích pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Markkleebergu v kategórii C2 mužov druhý triumf v sezóne. Pred dvoma týždňami uspeli v slovinskom Tacene. Hochschornerovci, ktorí vyhrali tento rok aj majstrovstvá Európy, sa v Markkleebergu presadili s náskokom 1,46 sekundy pred Francúzmi Nicolasom Peschierom a Pierrom Labarellom, tretiu priečku si vybojovali s odstupom 1,62 s Poliaci Piotr Szczepanski a Marcin Pochwala. Hochschornerovcov na ceste za triumfom nezastavil ani jeden dotyk s bránkou, vo finále mali jasne najlepší čas.

Do elitnej desiatky sa nedostali zo semifinále ďalšie dve slovenské deblovky. Ladislav a Peter Škantárovci nazbierali v boji o finále osem trestných sekúnd a skončili trinásti, Tomáša Kučeru s Jánom Bátikom odsunula jedna vynechaná bránka na 20. priečku.

Jana DukátováIlustračné foto SITA/Gabriel LiptákZlato pre Dukátovú

Slovenka Jana Dukátová tiež potvrdila výbornú formu v nedeľňajšom finále K1 žien na Svetovom pohári. Suverénne zvíťazila s náskokom vyše 4 sekúnd pred Španielkou Maialen Chourrautovou. Tretia skončila Rakúšanka Corinna Kuhnleová. Druhej slovenskej zástupkyni vo finále Elene Kaliskej sa nedarilo pri tohtosezónnej premiére v SP podľa predstáv, nazbierala až 164 trestných sekúnd a obsadila 10. miesto. Dana Mann-Beňušová skončila pred bránami elitnej desiatky, v semifinále obsadila 12. pozíciu a ďalej nepostúpila.

Dukátová dosiahla v tejto sezóne už druhý triumf v SP, z prvenstva sa tešila aj pred týždňom vo francúzskom L´Argentiére la Bessée. V perejách neďaleko Lipska síce nešla najrýchlejšie, ale čistou finálovou jazdou rozhodla o svojom úspechu.

Slovensko bolo najúspešnejšou krajinou 3. kola SP v Markkleebergu, keď jeho zástupcovia vyhrali tri z piatich finále. Okrem Hochschornerovcov sa na najvyšší stupienok postavili aj Jana Dukátová v K1 žien a Michal Martikán v C1.