22. apríla 2010

HOKEJ-MS18: Mladí Slováci prehrali s Kanadou

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v bieloruskom Bobrujsku v zápase skupiny o záchranu s výberom Kanady 2:4. ...

hokej Ilustračné foto SITA BOBRUJSK 22. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórie v bieloruskom Bobrujsku v zápase skupiny o záchranu s výberom Kanady 2:4. Zverenci Andreja Výboha si už skôr zabezpečili miestenku medzi elitou aj pre budúcu sezónu. O výsledku rozhodla už úvodná tretinu, ktorú Kanada vyhrala 4:0. V druhej a tretej časti síce mladí Slováci skorigovali na 2:4, vyrovnať sa im už nepodarilo. Pre obe mužstvá to bol posledný zápas na turnaji, obaja súperi sa zachránili medzi elitou.

Výsledok - MS do 18 rokov v Bielorusku:
skupina o záchranu (Bobrujsk):

Kanada "18" - Slovensko "18" 4:2 (4:0, 0:1, 0:1)
Góly: 2. Shipley, 15. Howden, 19. Spooner, 20. Thomas - 27. Marinčin (Cingeľ), 47. Kalináč (Krempaský, Trška)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Weal (Kanada) za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Claesson (Švéd.), Gašilov (Rus.) - Wahl (USA), Winge (Švéd.), 2000 divákov
Zostava SR "18“: Riečický - Marinčin, Trška, Styk, Čerešňák, Ľubor Pokovič, Čajkovský, Macejko - Toman, Šimčák, Cingel - B. Mráz, M. Tvrdoň, D. Bondra - Krempaský, Kalináč, Matoušek - Murček, D. Mihálik, Daráš - Rožník

Slováci nezačali dobre a už v 61. sekunde prehrávali 0:1, keď úvodný gól zápasu dosiahol Shipley. Brankár Riečický v prvom dejstve inkasoval ešte trikrát, keď sa do streleckej listiny zapísali postupne Howden, v presilovke o dvoch korčuliarov Spooner a napokon Thomas. V druhej časti mladí Slováci dokázali skorigovať zásluhou gólu obrancu Marinčina v presilovke o dvoch hráčov. Hráči Kanady boli strelecky aktívnejší, ale ich pokusy v prostrednej tretine končili na slovenskom gólmanovi. V III. tretine Kanaďania inkasovali v 47. min z hokejky Kalináča. Do konca duel už potom Slováci nedokázali prekonať brankára Pickarda a s turnajom sa rozlúčili prehrou.

Andrej Výboh (tréner SR "18"): "V zápase s Kanadou nám nevyšla prvá tretina, v ktorej sme inkasovali štyri góly. Súper mal excelentný nástup a dostal nás pod tlak. Agresivitou a efektivitou pred bránkou nás súper dokázal dostať pod tlak, z čoho rezultovali góly. V ďalšom priebehu to už bola vyrovnaná partia. V druhej a tretej tretine sme predvádzali možno našu najlepšiu hru na turnaji. Musím za druhú časť zápasu chlapcov pochváliť, keď dokázali eliminovať súperove prednosti. Čo sa týka celého turnaja, najviac nás mrzí zápas proti Čechom, s nimi sme chceli bodovať. S Fínmi sme hrali dobre, ale koncovka nám nevyšla. So silnými súpermi, Rusmi, Kanadou aj Fínskom sme odohrali dobrá zápasy. Na Slovensko sa vraciame s tým, že máme príslušnosť k elitnej divízii, čo bolo hlavnou úlohou. Musím pochváliť výkony brankára Riečického, ktorý mal stabilnú výkonnosť počas celého turnaja. Chlapci, ktorí môžu hrať aj o rok, sa ukázali v dobrom svetle. Dávid Bondra svojím kanadským ponímaním odviedol dobru prácu. Ťahom na bránku, agresivitou dokázal vybojovať veľa pukov a vytvoriť šance pre spoluhráčov. Škoda, že sa gólovo nepresadil."