19. apríla 2006

HOKEJ-MS18: Slováci prehrali v skupine o záchranu s Bielorusmi

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v stredajšom zápase v skupine o 7. až 10. miesto na MS vo Švédsku s rovesníkmi z Bieloruska 0:2 a výrazne si skomplikovali situáciu v boji o ...

HALMSTAD 19. apríla (WN/SITA) - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v stredajšom zápase v skupine o 7. až 10. miesto na MS vo Švédsku s rovesníkmi z Bieloruska 0:2 a výrazne si skomplikovali situáciu v boji o záchranu v elitnej kategórii. Ak zverenci trénera Jozefa Frühaufa zdolajú vo štvrtok Nemecko, udržia sa naisto medzi elitou. V závislosti od výsledku stretnutia Bielorusko - Nórsko im však možno bude stačiť aj remíza.

Slováci síce boli v stredajšom dueli s Bielorusmi strelecky aktívnejší (pomer striel 46:20), ale góly strieľal len súper. V 36. minúte otvoril skóre duelu pri vylúčení obrancu Sládoka Michail Scefanovič a ten istý ofenzívny hráč pochoval slovenské nádeje aspoň na remízový výsledok v 45. minúte, opäť po spolupráci s Michajlovom. Frühaufovi zverenci sa nevzdávali, strieľali ostošesť, ale bieloruského gólmana Vitalija Trusa sa im ani raz nepodarilo prekonať.