16. novembra 2010

HOKEJ: Poprad si odnáša z Bystrice čisté konto

bez nazvu Zľava: Brankár Banskej Bystrice Miroslav Šimonovič, center Popradu Emil Lundberg a banskobystrický obranca Marek Biro počas prvej tretiny zápasu 25. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK PopradFoto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 25. kola hokejovej Slovnaft extraligy:

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 20. Kmiť (J. Kopecký, P. Svitana), 58. J. Kopecký (Klouda, Lapšanský)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: 50. Hamrák (Banská Bystrica) na 10 min za filmovanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Kalina, M. Korba, 2400 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič - Cebák, Cunik, Kolba, Bambúch, Biro, Vizváry - Rumpel, M. Hlinka, Kútny - Lisoň, Paľov, Vartovník - Tománek, Šechný, Hvila - A. Bezák, Heizer, Hamrák

Poprad: Melicherčík - J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár - Škovira, Lundberg, Bartečko - P. Svitana, Kmiť, A. Kroták - J. Kopecký, Klouda, Lapšanský - Paločko, Mlynarovič, Rapáč

Domácim reprezentačná prestávka príliš nepomohla a pred zápasom musel tréner Milan Staš pre ochorenie Hudeca poprehadzovať útočné formácie. Popradčania nastúpili bez jedného z najlepších tohtosezónnych hráčov Ladislava Nagya. V prvej tretine dominovali hostia, až na úvodnú šancu Kútneho v 50. sekunde. Podtatranci hrali v úvodnej dvadsaťminútovke až tri presilovky, v druhej sa dostal do dobrej šance po odrazenom puku od mantinelu Svitana a po ňom v 16. min v početnej výhode neuspel zblízka ani Lundberg. Banskobystričania pykali po veľkej chybe Kolbu. Puk mu zobral Svitana, posunul ho Kopeckému, ktorý pekne prihral pred bránku Kmiťovi - 0:1.

Poprad mohol ísť v druhej tretine aj do dvojgólového vedenia, opäť po chybe Kolbu. V oslabení sa na Šimonoviča rútil osamotený Kroták, no neprekonal ho a o pár sekúnd neskôr sa nepresadil Kroták ani v spolupráci s Kmiťom. V 31. min mal v presilovke šancu Bartečko, ktorý posielal puk do odkrytej bránky, ale Šimonovič v poslednej chvíli vystrčil betón. O minútu neskôr sa v oslabení preštrikoval pred domácu bránku Lundberg, ale domáci gólman znovu podržal svoj tím. "Barani" sa do dobrej príležitosti dostali až v 33. min v početnej výhode, keď reprezentant Tománek zblízka mieril vedľa a potom neuspel po Rumpelovej prihrávke spoza bránky pred Melicherčíkom ani Paľov. Tretiu možnosť Krotáka na zmenu stavu vyriešil v 37. min pozorný Šimonovič.

Aj v tretej tretine mali Popradčania navrch, domácich takmer do ničoho nepustili s výnimkou šance Rumpela v presilovke, ktorý v 52. min pred Melicherčíkom neuspel. Naopak, boli to hostia, ktorí sa v závere stretnutia strelecky presadili. Po prihrávke Kloudu peknou strelou švihom prekonal Šimonoviča z medzikružia Kopecký a potvrdil víťazstvo Podtatrancov.

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. Važan (Rechtorík, Jabrocký), 27. Rechtorík (Važan), 47. Juraj Faith (Appel, Velebný)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Kokavec (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Orolin, Bundil, 1766 divákov

Žilina: M. Laco - Ďurkech, Milovanovič, D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Ftorek - T. Oravec, Palovčík, M. Kokavec - Hajnik, T. Troliga, Smotrila - V. Nemec, Hreus, Stupka - Drevenák, Linet, Valášek

MHC Mountfield: Križan - P. Klepáč, Drgoň, L. Matejka, A. Novotný, Hriňa, I. Ďatelinka - Appel, Juraj Faith, Macejka - Rechtorík, Važan, Jabrocký - Themár, Galamboš, Markovič - O. Mikula, Zeliska, Jonák

Susedské extraligové derby sa začalo vo vlažnom tempe. Prvú šancu mal v 5. min domáci reprezentant Kokavec, no pred Križanom neuspel. V 12. min otvoril skóre hosťujúci Važan, keď využil prihrávku Rechtoríka spoza bránky.

V úvode druhého dejstva mali domáci výhodu presilovky, Križan si udržal čisté konto aj v tomto prípade. V 27. min sa presadil Rechtorík, ktorý nedal M. Lacovi šancu po prihrávke Važana. Domáci nevyužili ani ďalšiu presilovú hru. Hostia boli aktívnejší a v 38. min mohli po Galambošovej strele viesť už 3:0.

V treťom dejstve získali Martinčania trojgólové vedenie, keď v 47. min Juraj Faith po peknej Appelovej prihrávke zasunul puk do žilinskej bránky pomedzi Lacove betóny. O tri minúty neskôr sa M. Laco vyznamenal pri šanci Themára, ktorý mal pred sebou odkrytú bránku. Keďže do konca duelu už ani jeden zo súperov gól nedosiahol, hráči MHC Mountfield získali všetky tri body. Žilina prvýkrát v tejto sezóne doma nestrelila ani gól.

HK Nitra - HKm Zvolen 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Góly: 55. H. Ručkay (Fabian, M. Slovák), 60. G. Saliji (Gábriš, Spilar) - 31. L. Jurík (Škoda, T. Bokroš), 33. Leskovjanský (Ďaloga), 39. Škoda (J. Valach, Ďaloga), 56. P. Barinka (Záhorovský, Kučný)
Vylúčení: 2:7 na 2 min, navyše: Ďaloga (Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - Brath, Návratek, 1853 divákov

Nitra: J. Laco - König, Michal Novák, Ďurák, Gábriš, Fabian, Rais, Bobček, J. Polák - Spilar, M. Štefanka, G. Saliji - S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek - Čaládi, M. Slovák, H. Ručkay - M. Chrenko, O. Štefanka, Uhnák

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hranáč, Vosátko, Kučný - Kovář, Marek Haščák, Michal Chovan - P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž - Škoda, L. Jurík, Záhorovský - Leskovjanský, Otčenáš, Zuzin

Diváci boli v prvej tretine svedkami vyrovnaného hokeja, čo dokumentoval aj počet striel - 14:14. Ani jedna z nich si však cestu do niektorej z bránok nenašla. V 12. min sa do krátkeho úniku dostal Podstavek, ale proti Škrečkovi neuspel. Skóre mohol otvoriť v 15. min aj Čaládi, ale ani jemu nájazd nevyšiel.

Ako sa majú samostatné brejky premieňať ukázali Zvolenčania v druhej tretine. V 25. min ešte Kučný po návrate z trestnej lavice nechal vyniknúť brankára Laca, aby góly začali padať po polovici zápasu. V 31. min sa z lavice hanby vybral priamo do samostatného nájazdu Lukáš Jurík a Lacovi nedal šancu. O dve minúty neskôr domáci obranca Rais neustrážil Leskovjanského, ktorý sa uvoľnil na modrej čiare a po svojom krátkom sólovom úniku zvýšil na 2:0 pre hostí. Na rozdiel triedy upravil v 39. min Škoda, keď úspešným nájazdom z ľavej strany napodobnil spoluhráčov.

V tretej časti sa už stretnutie prakticky len dohrávalo. Hosťom sa darilo brániť trojgólové vedenie až do 55. miny, keď sa presnou strelou švihom presadil Ručkay. Hostia však stihli pridať aj štvrtý gól, o ktorý sa postaral Barinka, keď v 56. min zakončil akciu Záhorovského. Konečnú podobu výsledku dal v poslednej minúte Garip Saliji, ktorý úspešne tečoval strelu Gábriša. Na ďalšej domácej prehre Nitry to však už nič nezmenilo.

Dukla Trenčín - HC Košice 1:4 (0:1, 1:3) po II. tretine
Góly: 22. Ölvecký (T. Melichárek, Pardavý) - 17. D. Pašek (S. Gron, J. Tabaček), 32. M. Grman, 34. Tomík (Kristek, J. Tabaček), 35. Michel Miklík (J. Tabaček, Homer)

FUTBAL: Francúzi sa vzdali bonusov za MS 2010