26. júna 2011

HOKEJBAL-MS: Česi obhájili titul, striebro pre Kanadu

Hokejbalisti Česka sa stali tretíkrát v histórii majstrami sveta. V nedeľňajšom finále v Bratislave zdolali Kanadu a celkovo vybojovali ôsmy cenný kov (3 - 4 - 1). Česi ...

ms v hokejbale 2011 logo MS v hokejbale 2011Foto: SITA BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) - Hokejbalisti Česka sa stali tretíkrát v histórii majstrami sveta. V nedeľňajšom finále v Bratislave zdolali Kanadu a celkovo vybojovali ôsmy cenný kov (3 - 4 - 1). Česi obhájili titul z Plzne 2009. Kanaďania, ktorí sú s piatimi titulmi najúspešnejšou krajinou histórie, zaznamenali druhé striebro.

V dramatickom finále predviedli oba tímy výbornú hru. Česi boli strelecky aktívnejší a v 5. min sa dostali po tvrdej strele Příhodu od modrej do vedenia. Kanaďania sa nevzdávali, ale výborne chytajúceho Heczka dlho nedokázali prekonať. Česi v druhej tretine najskôr spálili dve tutovky, aby v 21. min Pospíšil strelou z prvej dosiahol druhý gól. Javorové listy o dve minúty vyrovnali, keď ostal pred bránkou nepokrytý Giustini. V 28. min vrátil Čechom dvojgólové vedenie Kruček a odvtedy sa začala veľká taktická bitka. Česi hrali obetavo, hádzali sa do striel, nedovolili Kanaďanom skórovať a udržali si vedenie až do konca stretnutia.

Výsledok - MS v hokejbale:
Finále:
Kanada - Česko 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 23. Giustini (Gilbert) - 5. Příhoda (Bacovský), 21. Pospíšil (Novák), 28. Kruček (Kejř)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grewall (India), Soraperra (Tal.), 1000 divákov