03. novembra 2013

Hokejisti Košíc nedali Popradu šancu, vyhrali 5:0

Na snímke v popredí hráč Košíc Peter Bartoš, v pozadí hráč Popradu Adam Lapšanský v 19. kole hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HK Poprad v Košiciach 3. novembra 2013. Foto: TASR/František Iván
Bratislava 3. novembra (TASR) - Východniarske derby začalo v rýchlo tempe, útoky sa striedali na oboch stranách. Prvú gólovú šancu, ktorá sa v 3. min naskytla domácim využil štvrtý košický útok. Boltun presne prihral voľnému Hinďošovi a ten zblízka pohodlne otvoril skóre zápasu.

V 8. min mohol zvýšiť vedenie Košičanov Spilar, ale puk z jeho hokejky tesne minul bránku hostí. Popradčania síce často útočili, ale do väčšej gólovej šance sa dostali až v 13. min, ale Paukovček ani na dvakrát Hyláka neprekonal. V druhej tretine domáci ešte zvýšili aktivitu a pokúšali sa o častú streľbu. V 23. min sa po odrazenom puku ocitol sám pred Sidorom Konečný, ale trafil len betóny popradského gólmana. Na druhej strane v 27. min z ojedinelého protiútoku Kroták trafil hornú žŕdku Hylákovej bránky.

Potom prišli dva údery pre popradských hokejistov v podobe dvoch zlepených gólov v rozpätí jednej minúte. Najskôr v 30. min využil prvú košickú presilovku Macejko a ňom Boltun pridal tretí gól. Tri minúty pred koncom tretiny hrali Popradčania presilovku, ale naopak, do brejkov sa dostali Hrnka a Marcinko, ale svoje šance nepremenili. Rýchle tempo nepoľavilo ani v tretej tretine. Hneď v úvode mohli hosťujúci Paukovček a Lapšanský výsledok prikrášliť, ale v dobrých pozíciách neuspeli.

V 46. min sa domáci Spilar pohral s pukom pred popradskou bránkou, oklamal aj Sidora a do prázdnej bránky strelil štvrtý gól domácich. Hostia nemali v tomto zápase šťastie v koncovke, keď v 50. min skončil puk po strele Paľočka opäť na žŕdke Hylákovej bránky. Košičania si v závere vytvorili tlak, ktorý korunovali v 55. min piatym gólom, ktorého autorom bol Bicek.

Výsledok
HC Košice - HK Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
3. Hinďoš, 30. Macejko, 31. Boltun, 46. Spilar, 55. Bicek. Rozhodovali: Kubuš - Kaceň, Rovenský, vylúčení: 3:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. 3564 divákov.