08. júna 2012

Hokejisti Pánik a Janus majú Calderov pohar na dosah

Slovenských hokejistov Richarda Pánika a Jaroslava Janusa s ich spoluhráčmi z tímu Norfolk Admirals delí už iba jedno víťazstvo od zisku Calderovho pohára pre najlepší tím zámorskej AHL. V ...

hokej ahl TORONTO 8. júna (WEBNOVINY) - Slovenských hokejistov Richarda Pánika a Jaroslava Janusa s ich spoluhráčmi z tímu Norfolk Admirals delí už iba jedno víťazstvo od zisku Calderovho pohára pre najlepší tím zámorskej AHL.

V treťom finále vyhral Norfolk na ľade Toronto Marlies 1:0 po predĺžení, keď o výsledku rozhodol kuriózny gól Mikea Kostku v 70. minúte. Obranca Admirals nahodil puk od červenej čiary na zadný mantinel, kde za ním vykorčuľoval brankár Ben Scrivens.

Puk sa však na prekvapenie všetkých veľmi zvláštne odrazil od zadného mantinelu a dokotúľal sa na zlosť domácich hráčov do prázdnej bránky. Na ľade bol v tej chvíli aj slovenský obranca Toronta Juraj Mikuš, ktorý po inkasovanom góle od zlosti rozbil hokejku o konštrukciu bránky.

Jeho krajan Richard Pánik sa v stretnutí prezentoval dvoma strelami, v 68. min sa rútil sám na Scrivensa, ale neuspel. Janus sledoval zápas zo striedačky.

Stretnutie bolo prvým v histórii, ktoré sa hralo v Toronte v júni. Súboj číslo štyri je na programe v sobotu a Norfolk v ňom môže už získať Calderov pohár.