30. marca 2013

Hokejisti Zvolena zvládli drámu a sú krok do finále

Hokejisti HKm Zvolen zvíťazili v sobotňajšom piatom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany na svojom ľade 2:1 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, ...

zvolen piestany 21 po sam najazdo ZVOLEN 30. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti HKm Zvolen zvíťazili v sobotňajšom piatom zápase semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany na svojom ľade 2:1 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0).

V sérii hranej na 4 víťazstvá sa tým ujali vedenia 3:2, zatiaľ ani raz neboli pozadu. Rozhodol Michal Chovan.

Prvý mečbal na postup do finále najvyššej domácej súťaže budú mať víťazi základnej časti v pondelok 1. apríla od 18.00 h na súperovom klzisku.

Prípadný siedmy duel by sa konal v stredu 3. apríla vo Zvolene. V druhej semifinálovej sérii medzi Košicami a Nitrou je stav 3:1 pre "východniarov", piate stretnutie odohrajú v nedeľu 31. marca.

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - semifinále Slovnaft play-off (piaty zápas)
(hrá sa na 4 víťazstvá):

HKm Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
- stav série: 3:2

Góly: 4. Podkonický (L. Čierny), rozhodujúci samostatný nájazd Michal Chovan - 39. J. Ručkay (H. Ručkay, R. Filip)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, J. Konc - Rovenský, V. Snášel, 4265 divákov

Zvolen: Šimko - L. Čierny, Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, Hraško, Hertl, od 28. Novajovský - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Kalla - Puliš, Mahdalík, Martin Ďaloga
Piešťany: Tomek (na sam. nájazdy Ondrejka) - Brňák, Bučka, Drgoň, R. Filip, V. Urban, A. Hruška, od 41. A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Peško, H. Ručkay - Stupka, Mertel, Haring - Mišura, M. Toman, Šišovský

Obrazom: Dramatický piaty semifinálový zápas

I. tretina

Michal Juraško (vpravo) z HKM Zvolen počas Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - piaty zápas v sezóne 2012/2013 medzi HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany.Foto: SITA/Ján ViazaničkaTomáš Škvaridlo z HKM Zvolen počas Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - piaty zápas v sezóne 2012/2013 medzi HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany.Foto: SITA/Ján ViazaničkaZľava: Henrich Ručkay z ŠHK 37 Piešťany, Kamil Brabenec z HKM Zvolen a Antonín Hruška z ŠHK 37 Piešťany počas Slovnaft play-off Tipsport extraligy - semifinále - piaty zápas v sezóne 2012/2013 medzi HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany. Foto: SITA/Ján ViazaničkaZvolenčania mali dobrý nástup do stretnutia, boli aktívnejší a v 4. min ťažil Podkonický z dobrej prihrávky od L. Čierneho, keď od útočnej modrej išiel sám na Tomeka a sólo pretavil do gólu - 1:0.

Piešťany pohrozili v 10. min, v skrumáži pred Šimkom sa nepresadili Haring a dvakrát Mertel. Obidva tímy potom nevyužili presilové hry.

V 15. min zaujala strela Škvaridla z troch metrov, hosťujúci gólman podržal svoj tím, na opačnej strane to skúšal o minútu neskôr z pravej strany voľný J. Ručkay, ale aj domáci brankár bolo pozorný.

II. tretina

V druhej tretine hrozili najprv domáci, pri ľavej žrdi sa ocitol v šanci Škvaridlo a zoči-voči Tomekovi neuspel ani Puliš.

Piešťany potom hrali trištvrte minúty presilovku o dvoch hráčov, no Melichárek netrafil puk do odkrytej bránky.

V polovici zápasu pohrozil Zvolenčan Chovan, voľný dvakrát pálil, ale Tomeka neprekonal.

Hostia z Piešťan mohli vyrovnať v 34. minúte, Filip sa ocitol sám pred Šimkom, ale jeho bekhend nebol úspešný.

Až v závere druhej tretiny sa piešťanskí hokejisti tešili, keď sa v oslabení dostali do prečíslenia Henrichom Ručkayom, ktorý našiel svojho mladšieho brata Jakuba a ten poslal puk nekompromisne pod hornú žŕdku - 1:1.

III. tretina

V tretej tretine predvádzal víťaz základnej časti upracovaný hokej, ubudlo šancí na oboch stranách. Skóre mohol zmeniť až v 51. min Škvaridlo, ale Tomeka zblízka nepokoril.

Hostia sa snažili ťažiť z chýb domácej obrany, Šimka však z dobrých možností neprekonali. V útoku už neboli úspešní ani zvolenskí hokejisti a zápas dospel do predĺženia.

Predĺženie a sam. nájazdy

V nadstavených minútach bol aktívnejší Zvolen, hosťujúci brankár Tomek však úspešne riešil strely P. Zuzina i Kallu. Na opačnej strane to skúšal Nemec, ale Šimko bol proti. Rozhodovali teda až samostatné nájazdy, v ktorých Ondrejka nahradil Tomeka. Druhého gólmana Piešťan prekonal v prvej sérii Michal Chovan a v druhej spečatil víťazstvo Zvolena Kalla.