03. augusta 2019

Hokejistom do 20 rokov sa na Summer Hockey Challenge opäť zadarilo

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zavŕšila turnaj Summer Hockey Challenge v Poprade bez prehry. Zverenci Róberta Petrovického zvíťazili aj v záverečnom sobotnom ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Poprad 3. augusta (TASR) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zavŕšila turnaj Summer Hockey Challenge v Poprade bez prehry. Zverenci Róberta Petrovického zvíťazili aj v záverečnom sobotnom vystúpení nad Dánmi 4:2. Hviezdou zápasu sa stal Marek Minárik, ktorý v druhej tretine v rozpätí dvanástich minút dosiahol čistý hetrik. Slováci predtým zdolali Nemcov 3:0 aj Čechov 3:2.

Sumáre:

Slovensko Dánsko 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 9. Hvizdoš (Džugan, Golian), 28. Minárik (Čajkovič, Okuliar), 30. Minárik, 40. Minárik (Čajkovič, Vitaloš) - 5. Green (Brondberg, Brinkman), 43. Hansen (Green, Brondberg)

Nemecko - Česko 3:4 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 29. Valenti (Schütz, Jentzsch), 54. Lobach (Schütz, Schinko), 58. Valenti (Lobach) - 16. Jelínek (Suhrada), 28. Čermák (Peterek, Pšenička), 35. Kukla (Peterek, Pšenička), 62. Kukla (Jelínek)