Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

21. novembra 2012

Horkýže Slíže predstavia nový album na veľkom jarnom turnéSlovenská formácia Horkýže Slíže plánuje svoj desiaty štúdiový album St. Mary Huana Ganja (2012) predstaviť na veľkom jarnom turné. V rozhovore pre agentúru SITA to prezradil jej ...Zdieľať
bez nazvu BRATISLAVA 21. novembra  - Slovenská formácia Horkýže Slíže plánuje svoj desiaty štúdiový album St. Mary Huana Ganja (2012) predstaviť na veľkom jarnom turné.


V rozhovore pre agentúru SITA to prezradil jej spevák a basgitarista Peter "Kuko" Hrivňák. "Bude to slovensko-česko-slovensko-české turné. Začneme v marci a skončíme v máji, bude to tak na striedačku," povedal hudobník, ktorý poznamenal, že kapela sa ukáže v halách aj kultúrnych domoch.

Horkýže Slíže by mali odohrať asi 40 koncertov. Na Slovensku sa v úlohe predskokana predstaví punk-rocková skupina Slobodná Európa, ktorej spevák Milo "Whisky" Láber hosťuje na jej čerstvej nahrávke v skladbe Veľké, dlhé "A".

"Vymenili sme to za Polemic. Išli sme s nimi už asi tri šnúry, je to super partia, dobre sa s nimi spolupracuje, dobre sa s nimi robia fóriky, ale dali sme si s nimi pauzu," priblížil Kuko.

Horkýže Slíže pokrstili novinku St. Mary Huana Ganja v nedeľu 11. novembra. Nahrávku uviedli do života v moravskej dedinke Olšany na Farme Bolka Polívku. Český herec a zabávač hosťoval v ich skladbe Povaľači, ktorá je jednou z 13 piesní na albume.

Horkýže Slíže a Braňo Jobus - Nerob!!!Polívkovi pri krste pomáhala jeho dcéra Anna, manželka Marcela Černá a ich synovia Jan, František a dcéra Mariana. Do zástupu sudičiek sa nečakane zaradila aj herečka Hana Gregorová, ktorá bola na farme súkromne. Album obsahuje aj single Terárium a Mám v p... na lehátku, ku ktorým už vznikli videoklipy.

Pred pár dňami zverejnili na YouTube aj videoklip k piesni Nerob!!!. V trojminútovom videu sa odohráva krátky príbeh, keď sa členovia skupiny s výzorom starých hipisákov sediaci v jednom aute zrazia s inou dodávkou plnou akýchsi lesných robotníkov. Na miesto incidentu prichádza nehodu vyšetriť policajt, ktorého si zahral Braňo Jobus.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Horkýže Slíže zverejnili videoklip ku skladbe Nerob!!! (16. 11. 2012)
 Horkýže Slíže oslávia 20. narodeniny (8. 6. 2012)
 Kuko z Horkýže Slíže: "V tom aute by som sa pos...al!" (21. 6. 2011)
 Video: Horkýže Slíže predstavili nový videoklip s Evou Pavlíkovou "Mám v pi.. na lehátku" (28. 4. 2011)
 Turné Horkýže Slíže s Polemicom začalo vo vypredanom Poprade! (14. 2. 2011)
 Na spoločnom turné Horkýže Slíže a Polemic aj Chiki Liki Tu-A (9. 2. 2011)
 Polemic a Horkýže Slíže budú spievať aj Farmár hľadá ženu (3. 2. 2011)
 Horkýže Slíže pripravili výberovku V dobrej viere (31. 1. 2011)
 Horkýže Slíže predstavia minimálne jednu novú skladbu (21. 1. 2011)
 Horkýže Slíže spoločne s Polemicom vo februári na turné! (4. 1. 2011)nasledujúci článok >>
Nový album bude temný, oslavný a intímny, hovorí Jared Leto
<< predchádzajúci článok
Video: Konečne pozitívne video, ktoré urobí dobrú náladu