Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. novembra 2014

HOSPODÁRSKE NOVINY: Smer chce vrátiť sporné sociálne podnikyZnížiť vysokú nezamestnanosť v regióne. To bol dôvod, pre ktorý pred šiestimi rokmi vznikol v Bardejove sociálny podnik Arvik. Vtedajšia ministerka práce Viera Tomanová ...Zdieľať
Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 26. novembra (TASR) - Znížiť vysokú nezamestnanosť v regióne. To bol dôvod, pre ktorý pred šiestimi rokmi vznikol v Bardejove sociálny podnik Arvik. Vtedajšia ministerka práce Viera Tomanová (Smer-SD) mu na splnenie tohto cieľa odklepla dotáciu dva milióny eur.


Z toho 1,7 milióna eur pochádzalo z Európskej únie, zvyšok zo štátnej kasy. Následný audit z Bruselu však ukázal, že peniaze nevyužíval ako mal. Po rokoch je táto myšlienka späť, informujú HOSPODÁRSKE NOVINY. Súčasný šéf rezortu Ján Richter zvažuje jeho oživenie. Podľa šéfa Inštitútu zamestnanosti Michala Páleníka znovuspustenie sociálnych podnikov nie je krok mimo. "Dôležité však bude ako sa nastavia podmienky ich fungovania", dodáva Páleník v článku na prvej strane pod titulkom "Smer chce vrátiť sporné sociálne podniky".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Deň otvorených dverí na Paneurópskej vysokej škole
<< predchádzajúci článok
Všetky cesty sú zjazdné, na horách je na niektorých malá vrstva snehu

HOSPODÁRSKE NOVINY: Smer chce vrátiť sporné sociálne podniky - diskusné fórum čitateľov