04. novembra 2016

Hossa vďaka dvom zásahom predstihol Bondru

Na archívnej snímke z 26. januára 2016 hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Marián Hossa. Foto: TASR /AP
New York 4. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa dosiahol ďalší významný míľnik vo svojej zámorskej kariére. V noci na piatok v súboji NHL prispel dvoma gólmi k víťazstvu Chicaga nad Coloradom 4:0 a v profilige sa už dostal na métu 504 presných zásahov, vďaka čomu sa v historických tabuľkách posunul pred svojho krajana Petra Bondru. Historicky najlepším slovenským kanonierom v NHL je Stan Mikita, ktorý vo svojej ére nastrieľal 541 gólov.

Hneď pri tohtosezónnom debute sa útočníkovi Winnipegu Markovi Daňovi podarilo zapísať do streleckej listiny, keď jeho gól z 52. minúty do siete Washingtonu poslal duel do extračasu. V ňom však jeho tím inkasoval z hokejky ruského kanoniera Alexandra Ovečkina a podľahol 3:4 po predĺžení. Bod za asistenciu si pripísal obranca Andrej Sekera, ktorého Edmonton prehral s New Yorkom Rangers 3:5.

V akcii boli aj obaja slovenskí brankári. Peter Budaj sa tešil z víťazstva Los Angeles nad Pittsburghom 3:2 po predĺžení. Na triumfe "kráľov" sa podieľal 20 úspešnými zákrokmi. Vo výbornom svetle sa prezentoval Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil až 40 striel hráčov Philadelphie, jeho New York Islanders však podľahol "letcom" 2:3 po nájazdoch.

NHL - výsledky:

Buffalo - Toronto 1:2
NY Islanders - Philadelphia 2:3 pp a sn (za domácich Halák kryl 40/42 striel a zaznamenal 95,24-percentnú úspešnosť zákrokov)
New York Rangers - Edmonton 5:3 (za hostí Sekera 0+1), Washington - Winnipeg 4:3 pp (za hostí Daňo 1+0) Florida - New Jersey 4:3 pp
Ottawa - Vancouver 1:0
Tampa Bay - Boston 3:4 pp a sn
Dallas - St. Louis 6:2
Chicago - Colorado 4:0 (za domácich Hossa 2+0)
Arizona - Nashville 3:2 pp a sn
Los Angeles - Pittsburgh 3:2 pp (za domácich Budaj kryl 20/22 striel a zaznamenal 90,91-percentnú úspešnosť zákrokov)
San Jose - Calgary 2:3