24. apríla 2012

Hossove Chicago vypadlo, Gáboríkov Rangers bojuje ďalej

Hokejisti tímu New York Rangers zvíťazili pondelkovom súboji 1. kola play-off zámorskej NHL na ľade kanadskej Ottawy 3:2 a vynútili si rozhodujúci siedmy duel série. V mužstve hostí ...

nhl NEW YORK 24. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti tímu New York Rangers zvíťazili pondelkovom súboji 1. kola play-off zámorskej NHL na ľade kanadskej Ottawy 3:2 a vynútili si rozhodujúci siedmy duel série.

V mužstve hostí odohral viac ako 20 minút útočník Marián Gáborík, ale v štatistikách pri jeho mene svietia iba dve trestné minúty za hákovanie a dva strelecké pokusy. O postupujúcom do ďalšej fázy rozhodne až štvrtkový duel na ľade newyorského klubu.

Ottawa viedla gólom Neila, ale tri presné zásahy "jazdcov" v druhej časti rozhodli o osude stretnutia. V záverečnej minúte III. tretiny Spezza už len skorigoval vedenie súpera.

V Západnej konferencii sa z postupu teší Phoenix, ktorý v pondelok uspel v Chicagu 4:0 a celú sériu vyhral 4:2. Na ľade chýbal slovenský útočník Marián Hossa, ktorý sa stále zotavuje zo zranenia hlavy po zákroku Raffiho Torresa v treťom súboji.

Veľký podiel na postupe Coyotes má brankár Mike Smith, ktorý znekošdnil všetkých 39 striel súpera. Na západe tak už je známe kompletné kvarteto postupujúcich aj dvojice 2. kola play-off. Nastúpia v ňom St. Louis proti Los Angeles a Phoenix proti Nashvillu.

Výsledky pondelkových zápasov:
Ottawa Senators - New York Rangers 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) - stav série: 3:3
Góly: 8. Neil (Gončar, N. Foligno), 60. Spezza (Greening) - 29. Stepan (B. Richards, Stralman), 38. B. Richards (Del Zotto, Stepan), 40. Keider (Stepan, M. Staal)

Chicago Blackhawks - Phoenix Coyotes 0:4 (0:0, 0:1, 0:3) - konečný výsledok série: 2:4, do semifinále Západnej konferencie postupuje Phoenix
Góly: 34. Ekman-Larson (Yandle, Ray Whitney), 43. Brule (Chipchura), 54. Vermette (Boedker, Ekman-Larson), 55. Chipchura (Brule, Langkow)