30. novembra 2009

Hráč Anaheimu Perry bodoval v 18. dueli v rade

V oboch nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bez slovenskej účasti mali navrch hosťujúci hráči. V Anaheime ale získal Phoenix druhý bod až v predĺžení, keď triumf ...

NEW YORK 30. novembra (WEBNOVINY) - V oboch nedeľňajších stretnutiach zámorskej hokejovej NHL bez slovenskej účasti mali navrch hosťujúci hráči. V Anaheime ale získal Phoenix druhý bod až v predĺžení, keď triumf "kojotov" zabezpečil v 2. min nadstaveného času James Vandermeer, pre ktorého to bol druhý presný zásah v dueli. Už 18 stretnutí v rade si na svoje konto pripísal aspoň jeden bod útočník Ducks Corey Perry, v nedeľu tento kanadský krídelník asistoval na druhý gól domácich. "Je dôležité sústrediť sa na pozitívne veci. Našli sme spôsob, ako získať bod v závere duelu, preto by sme nemali skláňať hlavu. Zápas sa nevyvíjal presne podľa našich predstáv. Vieme, čo sme robili zle a s čím môžeme byť naopak spokojní," skonštatoval gólman "káčerov" Giguere.

Minuloročný víťaz Prezidentskej trofeje pre najúspešnejší tím základnej časti prestížnej súťaže San Jose zvíťazil na ľade kanadského Vancouveru 4:2 a so 40 bodmi je priebežne najlepším mužstvom celej ligy. Pri 16 z 18 výhier "žralokov" bol aj ruský gólman Jevgenij Nabokov, ktorý v nedeľu zlikvidoval 25 pokusov domácich "kosatiek", kapituloval iba dvakrát. Pre Sharks bol kanadský triumf celkovo 11. víťazstvom na ľade súpera v aktuálnej sezóne. "Myslím si, že druhá tretina nás opäť stála body. Neboli sme dostatočne dôslední a nechali sa vylučovať. Súper sa dostal do tempa a strelil vedúci gól," zhodnotil stretnutie brankár Canucks Roberto Luongo. Do zostavy hostí sa po vynechaní 5 súbojov z dôvodu zranenia nohy vrátil talentovaný útočník Devin Setoguchi.

Výsledky dvoch nedeľňajších zápasov kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Anaheim - Phoenix 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 26. Getzlaf (Selänne, S. Niedermayer), 59. B. Ryan (Boynton, Perry) - 46. Vandermeer (Lang, Boedker), 51. Lombardi (Lepisto, Upshall), 62. Vandermeer (Lang). Vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:26, brankári: Giguere - Bryzgalov. Diváci: 13 023.

Vancouver - San Jose 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 2. Wellwood (Bernier, Edler), 60. Hansen (Wellwood) - 13. McLaren (Pavelski), 27. Boyle (J. Thornton, Huskins), 58. Malhotra (Clowe, Pavelski), 58. McGinn (Ortmeyer). Vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:30, brankári: Luongo - Nabokov. Diváci: 18 810.