08. júla 2007

Hráčov Slovana potešil aspoň gól, šanca podľa nich žije

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v úvodnom stretnutí druhého kola letného Intertoto Cup-u 2007 vo Viedni na Štadióne Gerharda Hanappiho s miestnym SK Rapid 1:3 (0:2) a skomplikovali si tak šance na ...

VIEDEŇ 8. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v úvodnom stretnutí druhého kola letného Intertoto Cup-u 2007 vo Viedni na Štadióne Gerharda Hanappiho s miestnym SK Rapid 1:3 (0:2) a skomplikovali si tak šance na postup do záverečného tretieho kola. Domáci boli v prvom polčase jednoznačne lepším tímom a svoju kvalitu a aktivitu pretavili aj do dvoch gólov. Najprv sa v 31. min pomedzi Kissove nohy presadil najlepší hráč na trávniku Steffen Hofmann a o sedem minút ho napodobnil útočník Mario Bazina. "Neviem, prečo sme začali tak zakríknuto, možno to bolo ich väčšou skúsenosťou. Myslím si však, že v druhom polčase to už nebolo také zlé. Škoda tých troch inkasovaných gólov, našťastie sme aspoň jeden strelili aj my," povedal pre agentúru SITA striedajúci stredopoliar Miroslav Poliaček. Ten sa na trávnik dostal v 73. min za stavu 0:3, keď na rozdiel triedy upravil už osem minút po začiatku druhej štyridsaťpäťminútovky agilný Hofmann. Práve Poliačkovi sa v závere vydarili dva centre z pravej strany, prvý využil Slovák na čestný zásah "belasých", v druhom prípade zachránil domácich po strele z prvej Michala Breznaníka gólman Helge Payer na bránkovej čiare. "Mne sa hralo dobre. Keď som prišiel na ihrisko, už sme nemali čo stratiť. Škoda, že sme nepridali druhý presný zásah, výsledok 2:3 by bol vzhľadom na priebeh súboja veľmi dobrý," priznal pravdu onedlho 24-ročný rodák z Bojníc. Šance na postup ešte podľa neho žijú, treba však nadviazať na dobrý výkon z druhého polčasu. "Pokiaľ sa vyvarujeme chýb a strelíme rýchly gól, tak by sme doma 2:0 vyhrať mohli. Ja verím, že sa nám to aj podarí," dodal M. Poliaček.
Najlepším hráčom "belasých" bol tradične Samuel Slovák, ktorý bol z výsledku tiež čiastočne sklamaný, no hlavu neskladal. "S odretými ušami sme ušli najhoršiemu, lebo 1:3 nie je až taký zlý výsledok, pokiaľ nám vyjde domáci zápas. Samozrejme mrzí ma vysoký počet gólov v našej sieti, ktoré padli po chybách a nemuseli byť. Nastúpili sme trochu zbytočne s rešpektom pred Rapidom, lebo keď sme začali útočiť my, tak práve oni dostali trošku rešpekt z nás. Keď sme ich zamestnali, tak začali robiť chyby a z toho rezultoval gól i ďalšie šance. Asi sme mali byť aktívnejší skôr. Tá ich obrana bola deravá a trošku mali aj šťastie, boli tam dorážky i žrď," zamyslel sa kapitán Bratislavčanov. Slovák zároveň vie, čo by mohlo na súpera platiť v odvete. "Určite musíme začať hrať veľmi aktívne. Snažiť sa nedostať gól a dostať ich pod tlak, oni budú robiť chyby. Šanca tu je, treba byť sústredený a mať aj kúsok šťastia," uzavrel S. Slovák.