19. apríla 2008

Hrbatého prehra v 1. kole kvalifikácie dvojhry v Monte Carle

Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v sobotňajšom stretnutí 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Masters Series v Monte Carle ...

MONTE CARLO 19. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v sobotňajšom stretnutí 1. kola dvojkolovej kvalifikácie o postup do budúcotýždňovej hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP Masters Series v Monte Carle (dotácia 2,27 milióna eur, antuka vonku) s Francúzom Marcom Gicquelom za 73 minút 4:6, 0:6. Tridsaťročný Bratislavčan Hrbatý hral na základe voľnej karty a jeho súper je v eliminácii nasadený ako číslo jeden. Sedemnásobný a úradujúci domáci Tenista roka Hrbatý stále čaká na svoj premiérový úspech na úrovni ATP od marcového návratu na dvorce po viac ako polročnej nútenej prestávke, počas ktorej absolvoval dve operácie pravej ruky. Uspel zatiaľ iba v exhibičnom dueli proti Američanovi Andymu Lakovi na challengerovom podujatí vo floridskom Sunrise a minulú sobotu v súboji s Nodarom Itonišvilim v rámci bratislavského daviscupového stretnutia SR - Gruzínsko (4:1). Držiteľ 6 singlových titulov z okruhu ATP a niekdajší 12. hráč svetového rebríčka Hrbatý momentálne figuruje na 195. mieste a podľa tzv. chráneného renkingu mu patrí 70. pozícia. V Monte Carle bol v sezóne 2000 až vo finále. Tridsaťjedenročnému z Tuniska pochádzajúcemu Gicquelovi, 55. v počítačovom poradí, podľahol aj pri ich premiérovom vzájomnom zápase predvlani na tvrdom povrchu v Lyone (3:6, 3:6). Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo: Marc Gicquel (1-Fr.) - Dominik Hrbatý (SR) 6:4, 6:0 za 73 minút SITA