19. apríla 2008

Rangers vyradili z hry o Stanleho pohár New Jersey

Obrovské sklamanie zavládlo v tábore hokejistov New Jersey po piatkovej prehre na domácom ľade 3:5 s newyorskými Rangers. Tradičný ašpirant na zisk Stanleyho pohára totiž vypadol hneď v prvom kole play ...

NEW YORK 19. apríla (WEBNOVINY) - Obrovské sklamanie zavládlo v tábore hokejistov New Jersey po piatkovej prehre na domácom ľade 3:5 s newyorskými Rangers. Tradičný ašpirant na zisk Stanleyho pohára totiž vypadol hneď v prvom kole play off, a to pomerom 1:4 na zápasy. Devils síce v 5. min otvorili skóre Brianom Giontom, ale už o 18 sekúnd neskôr vyrovnal Michal Rozsíval a vzápätí poslal hostí do vedenia v presilovej hre Jaromír Jágr. Sedem minút pred koncom stretnutia mohol vyrovnať na 4:4 John Madden, ale nepremenil trestné strieľanie po faule obrancu Dana Girardiho. Brandon Dubinsky potom poistil postup Rangers, ktorí uspeli na ľade New Jersey všetky tri duely, gólom do prázdnej bránky. Po zápase si domáci brankár Martin Brodeur odmietol podať ruku s útočníkom Seanom Averym, s ktorým sa už počas zákaldnej časti a aj v play off dostal do niekoľkých konfrontácií. "Podal som ruku všetkým hráčom okrem jedného," komentoval stručne situáciu Brodeur. Avery bol podľa vlastného vyjadrenia pripravený "zmieriť" sa, ale nedostal šancu. "Každý o mne hovorí, že mi chýba úcta. Teraz nastal koniec série, koniec bitky muža proti mužovi. Ja som chcel podať ruku, ale niekto iný to zabudol opätovať." Anaheim je po triumfe 5:2 na domácom ľade nad Dallasom stále v hre o postup. Obhajca Stanleyho pohára totiž znížil stav série na 2:3. Strojom víťazstva bol brankár Jean-Sebastien Giguere, ktorý zo 42 striel pustil za svoj chrbát len dve. "Myslím, že dnes bol najlepším hráčom na ľade," povedal kouč víťazných Ducks Randy Carlyle. "Bez vynikajúceho brankára a našej dobrej hry v oslabení by sme to mohli zabaliť," dodal. Anaheim rozhodol o svojom víťazstve v tretej tretine, v ktorej skóroval zásluhou Teemuho Selänneho, Seana O´Donnella a Todda Marchanta trikrát. "Ak chceme uspieť, musíme hrať podobne ako dnes Anaheim - s vedomím, že si nesmieme dovoliť žiadnu chybu, lebo aj jediná by nás mohla vyradiť z ďalších bojov," upozornil center Dallasu Brad Richards. Útočník Nashvillu Radek Bonk síce vyrovnal 44 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri hre bez brankára v zápase proti Detroitu na 1:1, ale domácim stačili v predĺžení necelé dve minúty na to, aby strhli víťazstvo na svoju stranu. O tom, že najlepší tím po základnej časti vedie v sérii 3:2, rozhodol bekhendovou strelou Johan Franzén. "V jednom okamihu ste na vrchole a vzápätí spadnete dolu," okomentoval priebeh tréner zdolaných Predators Barry Trotz, ktorého mužstvo držal v hre vynikajúci gólman Dan Ellis. Ten zmaril spolu 52 streleckých pokusov hráčov Detroitu. "Chytal výborne, ale my sa musíme zlepšíť v hre pred bránkou. Mali sme množstvo veľkých šancí na skórovanie," povedal tréner Red Wings Mike Babcock, ktorý po nevydarenom výkone Dominika Hašeka v predchádzajúcom zápase teraz postavil do bránky Chrisa Osgooda. "S jeho výkonom som bol veľmi spokojný," skonštatoval Babcock. Výsledky: VÝCHODNÁ KONFERENCIA New Jersey - NY Rangers 3:5 (1:3, 2:1, 0:1) - konečný výsledok série 1:4 Góly: 5. Gionta (Zajac, Zubrus), 30. Salvador, 34. Eliáš (Parise, Langenbrunner) - 5. Rozsíval (Jágr), 7. Jágr (Straka, Dubinsky), 19. Gomez (Avery, Shanahan), 26. Drury (Dawes, Callahan), 59. Dubinsky (Straka, Jágr). Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:23. Brankári: Brodeur - H. Lundqvist. Diváci: 17 625. ZÁPADNÁ KONFERENCIA Anaheim - Dallas 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) - stav série 2:3 Góly: 9. Perry (O´Donnell), 32. Getzlaf (Pronger, Kunitz), 41. Selänne (Pronger, Getzlaf), 53. O´Donnell (Kunitz, Selänne), 59. Marchant - 19. Norström (B. Richards, Niskanen), 45. Ribeiro (Morrow, Lehtinen). Vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše Beauchemin - Morrow na 10 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:42. Brankári: Giguere - Turco. Diváci: 17 199. Detroit - Nashville 2:1 po predĺ. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) - stav série 3:2 Góly: 5. Filppula (Kronvall, Franzén), 62. Franzén (Kronvall) - 60. Bonk (Dumont, Peverley). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 54:21. Brankári: Osgood - D. Ellis. Diváci: 20 066. SITA