28. augusta 2006

Hrbatý skončil v 1. kole US Open na rakete Južného

Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 15,585 mil. USD). Devätnásty nasadený hráč nestačil na Rusa Michaila ...

NEW YORK 28. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý neuspel v 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open v New Yorku (dotácia 15,585 mil. USD). Devätnásty nasadený hráč nestačil na Rusa Michaila Južného a podľahol mu v troch setoch 5:7, 1:6, 3:6. Hrbatý sa rozlúčil v 1. kole už na druhom grandslamovom turnaji po sebe, keď v júni vo Wimbledone nestačil hneď v úvode na Taliana Daniele Braccialiho. Najlepší slovenský tenista nezopakoval úspešné ťaženie na US Open z posledných rokov, keď vlani sa v New Yorku dostal do osemfinále a rok predtým do štvrťfinále. Vo svojej desiatej účasti vo Flushing Meadows vypadol v 1. kole len po tretí raz (predtým v roku 1997, 1999). Slovensko tak už nemá zástupcu v singlovej súťaži mužov na US Open. Hrbatý ešte pokračuje v New Yorku vo štvorhre po boku krajana Michala Mertiňáka.

Dvojhra - 1. kolo:

Dominik Hrbatý (19-SR) - Michal Južnyj (Rus.) 5:7, 1:6, 3:6

Vo vyrovnanom prvom sete začal podávať Južnyj (54. v ATP Entry), no Hrbatý (22. v ATP Entry) ho už v piatom geme brejkol a ujal sa vedenia 3:2. Rus však kontroval rovnakým spôsobom pri servise 28-ročného Bratislavčana a vyrovnal na 3:3. Potom si obaja súperi držali podanie až do jedenásteho gemu, keď Hrbatý to svoje stratil a prehral prvý set 5:7. Druhý set bol od stavu 2:1 plne v réžii ruského tenistu, ktorý vzal Hrbatému dvakrát servis a vyhral ho hladko 6:1. V treťom dejstve v piatom geme Rus Slováka opäť brejkol, no Hrbatý sa ešte vzápätí postaral o rebrejk a vyrovnal na 3:3. Potom však opäť stratil svoje podanie a to si už Južnyj nenechal ujsť. Tretí set vyhral rýchlym záverom 6:3 a celý zápas hladko 3:0. Hrbatý potvrdil, že proti 24-ročnému Južnému sa mu ťažko hrá, lebo v šiestom vzájomnom stretnutí prehral už po piaty raz.