03. februára 2009

Hrbatý v Záhrebe nestačil na želaného Stachovského

Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v utorňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 PBZ Zagreb Indoors v chorvátskom Záhrebe (dotácia 450 000 eur, tvrdý povrch RuKortHard v ...

ZÁHREB 3. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý prehral v utorňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP 250 PBZ Zagreb Indoors v chorvátskom Záhrebe (dotácia 450 000 eur, tvrdý povrch RuKortHard v hale) s takisto nenasadeným Ukrajincom Sergijom Stachovským za 109 minút 2:6, 6:4, 1:6. Práve Stachovského si Hrbatý, momentálne 209. vo svetovom rebríčku ATP, želal za súpera po postupe z kvalifikačných bojov zo štvorice prichádzajúcej do úvahy.

"Bol to pomerne dobrý zápas s množstvom výmen. Percentuálne som na podaní asi mohol mať vyššie číslo. Hneď na úvod som nevyužil brejkbal a potom Stachi chytil zvláštnu slinu: v siedmich gemoch mi dal deväť prasiatok, čo je naozaj dosť nezvyčajné. Všetko, čo trafil do pásky, spadlo na moju stranu. Sedemkrát som ten fiftín prehral. V druhom sete som lepšie udržiaval loptičku v hre a podarilo sa mi ho brejknúť. Aj v tretej časti som mal na úvod brejkbal a zahral som sľubný kros, ale napokon to išlo tesne vedľa. On ma brejkol vo štvrtom geme vďaka dvom vynikajúcim forhendom. Ešte som mal brejkbal na 2:3, ale už to nevyšlo," povedal Dominik Hrbatý pre agentúru SITA.

Držiteľ 6 titulov z hlavného profesionálneho okruhu Hrbatý má s týmto Ukrajincom (82. v počítačovom poradí), ktorý v chorvátskej metropole obhajuje titul, skóre už 0:3 a nevyužil šancu na odvetu za vlaňajšiu bratislavskú prehru 2:6, 6:7 (10). Ako je známe, Stachovského vedie niekdajší Hrbatého kouč Tibor Tóth.

O víťazovi tretieho vzájomného duelu sa rozhodovalo v treťom sete. Vo štvrtej hre Hrbatý prišiel o podanie na 1:3 a mal pri súperovom servise šancu, ale Stachovskij rebrejk nedovolil a Slováka už nepustil do zápasu. Hrbatý sa príliš nemohol spoľahnúť na prvé podanie, v ktorom mal iba 53-percentnú úspešnosť oproti súperovým 72 percentám.

"Celkovo nehrám v tomto období zlý tenis, ale aj dnes tam boli nejaké chyby, ktoré som nemusel porobiť. Za mesiac som však absolvoval štrnásť zápasov, z nich desať víťazných, čo je dobré. Na takejto úrovni stačia jedna - dve loptičky zadarmo a už na to doplatíte.

Kvalifikácie zvládam, ale potreboval by som uhrať aj dve - tri kolá v hlavnej súťaži ATP, prípadne sa dostať do finále či aspoň semifinále na nejakom challengeri, aby sa to rebríčkovo ešte viac posunulo," uviedol D. Hrbatý, ktorý by najbližšie mal hrať koncom budúceho týždňa v kvalifikácii challengeru v Belehrade a potom na rovnakej úrovni v Besancone alebo Wolfsburgu.
V utorok sa v záhrebskom 1. kole hlavnej súťaže dvojhry ešte predstaví ďalší slovenský úspešný kvalifikant Lukáš Lacko (352.), a to proti domácemu Mariovi Ančičovi (29.) nasadenému ako siedmemu.