13. januára 2010

Humenné po dráme do osemfinále Vyzývacieho pohára

Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné prehrali v odvetnom zápase 16-finále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) s rumunským Dinamom Bukurešť 2:3. Keďže ...

Bez názvuFoto: SITA

HUMENNÉ 13. januára (WEBNOVINY) - Volejbalisti slovenského vicemajstra VK Chemes Humenné prehrali v odvetnom zápase 16-finále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) s rumunským Dinamom Bukurešť 2:3. Keďže v prvom dueli na rumunskej pôde rovnakým výsledkom zvíťazili, o postupujúcom rozhodoval tzv. zlatý set. V ňom zvíťazilo Humenné 15:10 a postúpilo medzi 16 najlepších tímov v tejto súťaži.

Odvetný zápas 16-finále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup):
Chemes Humenné - Dinamo Bukurešť 2:3 (17, -18, -22, 19, -17), prvý zápas 3:2, zlatý set: 15:10 - do osemfinále postupuje Chemes
154 min, rozhodovali: Krunomil Vedris (Chorv.) a Adnan Kolos (Bosna a Herceg.), 1000 divákov

Humenčania vstúpili do zápasu vynikajúco. Za 22 minút vyhrali prvý set 25:17 a jednoznačne na ihrisku dominovali. Druhé dejstvo však prespali. Veľmi ľahko dovolili Rumunom vyrovnať stav na 1:1 a vrátiť sa do stretnutia. V treťom sete sa hral obojstranne kvalitný volejbal. Hostia dokázali po prvom technickom oddychovom čase domácim ujsť na rozdiel niekoľkých bodov a aj keď chemesáci niekoľkokrát ich náskok takmer zlikvidovali, do vedenia sa nedostali a po poslednej lopte sa tešili rumunskí hráči, ktorí zvíťazili 25:22 a viedli už 2:1. Domáci sa nezlomili a doslova excelentným výkonom v ďalšej hre zvíťazili 25:19, vyrovnali na 2:2 a vynútili si tajbrejk. Ten bol nesmierne dramatický. Humenné prehrávalo 10:14 a zdalo sa byť rozhodnuté, ale šnúrou piatich bodov pri podaní Javorčíka sa sami dostali k mečbalu. Nevyužili ho a nakoniec prehrali "skrátenú hru" 17:19 a zápas 2:3. Keďže rovnakým výsledkom pred týždňom v rumunskej metropole zvíťazili, musel o postupujúcom do osemfinále rozhodnúť tzv. zlatý set, ktorý sa rovnako ako tajbrejk hrá do 15, pričom na konci musí byť minimálne dvojbodový rozdiel. V ňom podali domáci oduševnený výkon a hnaní fantastickým publikom si v ňom víťazstvom 15:10 vybojovali postup medzi 16 najlepších tímov v tejto súťaži.