11. marca 2012

Husárová získala titul vo štvorhre na turnaji ITF v Irapuate

Slovenská tenistka Janette Husárová a Maďarka Katalin Marosiová nasadené ako prvé zvíťazili v nedeľňajšom finále štvorhry na turnaji ITF v mexickom Irapuate (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch vonku) ...

lopticky IRAPUATO 11. marca (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Janette Husárová a Maďarka Katalin Marosiová nasadené ako prvé zvíťazili v nedeľňajšom finále štvorhry na turnaji ITF v mexickom Irapuate (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad dvojkami "pavúka", Taliankou Mariou Elenou Camerinovou a Ukrajinkou Mariou Korytcevovou, tesne 6:2, 6:7 (9), 10:7 (zápasový tajbrejk).

Tridsaťsedemročná Bratislavčanka Husárová získala štvrtý deblový titul z agendy Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) po svojom návrate do súťažného diania. Vlani sa radovala v auguste v Trnave a v septembri v talianskej Foggii zhodne po boku Češky Renaty Voráčovej a v novembri v Helsinkách s Fínkou Emmou Laineovou.

Deblová majsterka sveta zo sezóny 2002 Husárová (vtedy sa na "výberovom" šampionáte radovala ako partnerka Rusky Jeleny Dementievovej) figurovala v minulosti na 3. pozícii v príslušnom svetovom rebríčku, teraz jej patrí 112. priečka. Spoludržiteľka Pohára federácie 2002 Husárová je víťazkou štvorhry na 24 podujatiach pod hlavičkou Tenisovej asociácie žien (WTA), naposledy uspela v sezóne 2008 v Budapešti s Francúzkou Alizé Cornetovou.

Štvorhra - finále:
Janette Husárová, Katalin Marosiová (SR/Maď.-1) - Maria Elena Camerinová, Maria Korytcevová (Tal./Ukr.-2) 6:2, 6:7 (9), 10:7 (zápasový tajbrejk)