Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

18. júna 2024

Hviezda Pána Prsteňov McKellen spadol z pódia počas predstaveniaPád sa odohral v pondelok večer počas bojovej scény. McKellen stratil rovnováhu a spadol z prednej časti javiska.Zdieľať
Hviezda Pána Prsteňov McKellen spadol z pódia počas predstavenia

Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne. 


McKellen účinkuje v londýnskej štvrti West End v predstavení "Player Kings", kde stvárňuje postavu Johna Falstaffa. Predstavenie je adaptáciou prvej a druhej časti hry Henrich IV. od Williama Shakespearea.

Pád sa odohral v pondelok večer počas bojovej scény. McKellen stratil rovnováhu a spadol z prednej časti javiska. Predstavenie bolo zrušené a herec bol hospitalizovaný, podľa dostupných informácií však mal dobrú náladu a očakáva sa jeho rýchle uzdravenie.

Divadlo okrem pondelkového predstavenia zrušilo aj predstavenie v utorok, aby mal 85-ročný herec čas na zotavenie. Na pódiu by sa mal opäť objaviť v stredu, uviedol hovorca divadla.

Sir Ian McKellen sa zapísal do povedomia širokej verejnosti nielen ako predstaviteľ Gandalfa vo filmových trilógiách Pán Prsteňov a Hobit, ale aj ako Magneto vo filmových adaptáciách komiksov X-Men od štúdia Marvel.

Okrem množstva filmov sa herec často objavuje aj v divadle. Debutoval v roku 1961 a v shakespearovských hrách stvárnil napríklad postavy Richarda III., kráľa Leara či Macbetha.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri budúcej českej diaľnici objavili najdlhšiu pravekú mohylu v Európe
<< predchádzajúci článok
Video: Ondrej Kandráč s dcérou Emkou nahrali pieseň Chráň nás, chráň