Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. septembra 2018

Hviezda z Pomády Olivia Newton John po tretí raz bojuje s rakovinouBritsko-austrálska herečka a speváčka Olivia Newton-John na archívnej snímke.Zdieľať
Britsko-austrálska herečka a speváčka Olivia Newton-John na archívnej snímke. Foto: TASR/AP
Los Angeles 10. septembra (TASR) - Britsko-austrálska herečka a speváčka Olivia Newton John v nedeľu oznámila, že sa znova lieči na rakovinu. Nádorové ochorenie jej v minulosti diagnostikovali už dvakrát, informovala v pondelok agentúra AP.


V roku 1992 jej zistili rakovinu prsníka. Počas liečby sa stala podporovateľkou včasných mamografických vyšetrení. Ochorenie sa jej vrátilo v roku 2013.

Štvornásobná víťazka ceny Grammy oslávi 26. septembra 70 rokov. V spravodajskom programe Sunday Night v austrálskej televízii Seven povedala, že lekári jej ešte v roku 2017 opäť našli nádor, ktorý metastázoval do spodnej časti chrbta.

Herečka známa z muzikálu Pomáda má za sebou chemoterapiu a zo stravy vylúčila cukor. Využíva aj prírodné metódy liečby a podľa vlastných slov sa jej darí dobre. Na zmiernenie bolesti používa olej z konope získaný z marihuany, ktorú v Kalifornii pestuje jej manžel.

"Verím, že znova zvíťazím," povedala Newton John. Herečka dúfa, že Austrália, kde strávila detstvo, zlegalizuje marihuanu na lekárske účely. V súčasnosti žije v Kalifornii spoločne s manželom Johnom Easterlingom.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Diváci odchádzali z predstavenia Cirque du Soleil ostriekaní olejom, cirkus sa ospravedlňuje
<< predchádzajúci článok
Miro Žbirka sa stal súčasťou umeleckého diela svetoznámej výtvarníčky

Hviezda z Pomády Olivia Newton John po tretí raz bojuje s rakovinou - diskusné fórum čitateľov